0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Lahodné horké nápoje do termosky

Lahodné horké nápoje do termosky
sdílet:

Ty nejmrazivější dny jsou již nejspíš za námi, nicméně počasí stále přeje zimním výletům. Čas strávený na studeném vzduchu si žádá přípravu vydatné svačiny a něčeho na zahřátí do termosky. Připravte si lahodné nealko drinky podle našich osvědčených receptů nebo přidejte kapku něčeho ostřejšího a dopřejte si domácí svařák, punč nebo třeba originální zázvorové opojení.

Čeká vás výlet do hor a chystáte se na přípravu vydatného občerstvení? Nebojte se obměnit horké nápoje do termosky. Namísto klasického čaje s medem a citronem vyzkoušejte naše lahodné horké drinky, které zahřejí tělo a jejich popíjení pro vás bude příjemným prožitkem. 

Horké nealko pro děti i dospělé

Zkuste vyměnit černý čaj s medem a citronem za něco neobvyklého, čím potěšíte malé i velké žíznivce.

  • Klasický černý čaj můžete obměnit za zázvorový, který je doslova nabitý vitaminy a pomůže bojovat s útočnými bacily.
  • Další skvělou alternativou čaje do termosky jsou svařené džusy. Vybírat můžete z oblíbených příchutí, skvěle chutná horký jablečný, švestkový, hruškový nebo třeba broskvový džus.

Nalijte 1 l vybraného džusu do hrnce, přidejte celou skořici, několik hřebíčků, badyán a svařte. Pak už jen vyndejte koření, nalijte do termosky a vydejte se vstříc zimním radovánkám.

Chcete-li vyzkoušet něco chuťově netradičního, pusťte se do horkých nápojů inspirovaných recepty ze světa.

  • Vyzkoušejte například indický Masala Chai s výraznou chutí koření v mléce. Chuť a vůně koření v horkém mléce je to pravé na zahřátí.
  • Připravte si na výlet či procházku teplé medovo-čokoládové mléko, které si zamilují zejména děti. Na cestu přibalte ještě pár domácích sušenek a užívejte si zimní piknik s hřejivým občerstvením. 

Alkoholické opojení do mrazivých dnů

Někdo to rád horké a trochu ostřejší. Pomyslíme-li na horký alkoholický nápoj do termosky, jako první nás napadne tradiční svařené víno nebo punč. I to však můžete podobně jako čaj vyměnit za nové netradiční chutě.

Související články

Jak snadno připravit horké nápoje, co mají říz
  • Tipy a triky

Jak snadno připravit horké nápoje, co mají říz

Tohle je přesně ten pravý důvod, proč si zamilovat sychravé počasí a podzimní plískanice. Nic po procházce nezahřeje tolik, jako váš oblíbený hrníček plný voňavého nápoje s něčím ostřejším. Nejprve vám ohřeje zkřehlé prsty, pak vybarví...
Nalaďte si adventní náladu svařeným vínem
  • Tipy a triky

Nalaďte si adventní náladu svařeným vínem

Kdybychom měli namíchat esenciální vůni Vánoc, jistě by tam vedle voňavého jehličí, rozkrojeného jablíčka a smažené strouhanky patřilo také svařené víno. K předvánoční atmosféře zkrátka patří. Letos si ho u stánku na vánočních trzích...
Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Zahraniční polévky, které se u nás zabydlely
  • Zajímavosti

Zahraniční polévky, které se u nás zabydlely

České babičky dobře věděly, že polévka je grunt. Stejný názor ale zastávají také jejich vzdálené příbuzné ve Španělsku, Itálii nebo třeba v Rusku. A tak má snad každý národ na světě svou „typickou" polévku, na kterou nedá dopustit. My jsme...
V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?
  • Suroviny

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?

Na první pohled se může zdát, že černá mrkev je jen rozmar šlechtitelů zeleniny. Chutná téměř stejně jako ta oranžová, jen má možná o trochu zemitější chuť. Její největší výhodou je ale barva, která dokáže proměnit jídla v umělecký počin! ...

Obchod Apetit