Mlsné poháry na víkend

sdílet:

Vánoční hodování je za námi, proč si ale neužívat po celý rok? Připravte si úžasně výstřední poháry a vychutnejte si víkendový odpočinek se vším všudy. A nezapomeňte – forma by měla ladit s obsahem, tak se poohlédněte po pohárech či miskách, nejlépe průhledných, aby vyniklo rafinované vrstvení.

Affogato

Affogato znamená v italštině utopený a tenhle rafinovaný pohár dostal své jméno díky dvojímu zalití lahodnými tekutinami – nejdříve zlatavým likérovým vínem a pak silným espressem.

Affogato z čaje matcha

Více

Jogurtový krém s ovocem

Hustý smetanový jogurt s ovocem, ochucený medem a provoněný kardamomem nemusíte podávat rozdělený do malých misek – navrstvěte všechny suroviny opatrně do velké průhledné mísy a nechte, ať si každý nabere podle své chuti.

Čokoládovo-arašídový pohár

Opravdu rychlý dezert, který se hodí i na slavnostní příležitosti. Zkuste ho posypat solenými arašídy, vytvoří to v ústech úžasný chuťový koncert.

Čokoládovo-arašídový pohár

Více

Vrstvený malinový pohár


Omamné a skvostné. Mascarpone má díky vysokému obsahu tuku krásně krémovou konzistenci. Proto mu to skvěle sluší s citrusy, které mu dodávají lehkost. Pokud malinový pohár připravujete pro dospělé, zakapejte piškot pořádnou porcí alkoholu.

Vrstvený malinový pohár

Více

Šampaňská pěna


Věřili byste, že jen ze tří surovin můžete připravit pohádkový pohár, sladký a nadýchaný jako peříčko?

Související recepty

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit