Na balkoně raději negrilujte

sdílet:
Grilování máme nejčastěji spojené se zahradou nebo chalupou. Lze ale grilovat také na balkoně bytu?

Ačkoli zákon grilování na balkoně nezakazuje, žádný hasič vám ho nedoporučí. Obzvlášť pokud bydlíte v bytovém domě, který byl nově zateplený. Hrozí riziko, že se oheň dostane mezi panel a izolaci a rozšíří se z vašeho balkonu i k sousedům. Poškodit tak může celý byt, nebo dokonce velkou část domu.

Pokud však i přes toto riziko chcete na balkoně či terase svého bytu grilovat, raději si ověřte, zda to nezakazuje domovní řád. Nejen kvůli riziku vznícení, ale také abyste kouřem neobtěžovali sousedy.  A především mějte na paměti, že nic mastného neuhasíte vodou. Když hořící tuk pokropíte vodou, rozptýlíte ho na ještě větší plochu, a oheň bude o to větší. Nejlepší je zamezit přístupu vzduchu. Hořící maso rychle odstraňte z ohně a přiklopte například hlubokým talířem.

Pohodové grilování si vychutnáte s dobrým alkoholem. V létě příjemně osvěží whisky na ledu. V soutěži na gril.apetitonline.cz dnes můžete vyhrát jemnou irskou whiskey Jameson. V balíčku k ní dostanete také stylovou zelenou bekovku a brýle.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit