Výrazná chuť zvěřiny souzní především se zemitými tóny podzimní zeleniny a s vínem. Poradíme vám, jak maso v obchodě vybírat ještě předtím, než se pustíte do vaření.
JELEN & SPOL.
- Vzhledem k tomu, že je jelení, srnčí i daňčí maso poměrně málo tučné, hodí se spíš k rychlejší tepelné úpravě anebo ho můžete upravovat podobně jako hovězí maso.
- Čím kratší tepelná úprava, tím je důležitější kupovat maso pouze z osvědčených zdrojů, které prošlo veterinární kontrolou.
DIVOKÝ KRÁLÍK
- Divoký králík se od domácího liší především barvou masa – divoké je pevnější, tmavší, růžovohnědé. Divocí králíci navíc bývají menší než jejich příbuzní z králíkáren.
- Pokud ho koupíte v obchodě, bude stažený a vyvržený; jestliže ho dostanete od myslivce, zůstane to na vás.
BAŽANT
- Bažant je skvělý pečený se slaninou a podávaný s máslovou kaší z kořenové zeleniny. To ovšem neznamená, že byste ho nemohli vařit podobně jako kuře nebo slepici. Bažantí stehna bývají poměrně tuhá, hodí se proto především k dušení. U prsíček je důležité, aby se během úpravy nevysušila.
DIVOČÁK
- Doporučujeme maso ze zvířat zastřelených v našich lesích – je plné vitaminů a minerálů, méně tučné a chutnější než dovážené mražené kančí. To může pocházet z pochybných chovů a kvůli tomu postrádat očekávané výživové hodnoty.
- Pokud maso pečete v celku, svažte ho, aby zůstalo šťavnaté.