0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Něco na zub: nízkotučné dezerty

Tapiokový pudink
ZDROJ: Ivabalk/Pixabay
sdílet:

Že zní nízkotučný dezert jako protimluv? Podívejte se na naše tipy, jak si takový nízkotučný dezert připravit doma a ještě si pochutnat.

Poctivý máslový korpus, čokoláda, smetanový krém nebo šlehačka, to vše jsou suroviny s vysokým obsahem tuku. Čas od času si každý zdravý člověk rád dopřeje trochu gurmánského obžerství.

V rámci zdravějšího životního stylu bychom to s tučnými a sladkými jídly však neměli přehánět. Cukr se totiž ukládá v těle v podobě tuku. Takže pokud ochudíte svůj dezert o tuk, ale na cukru nebudete šetřit, ve výsledku mlsat bez výčitek nebudete.

Jak připravit sladký dezert, který zasytí, zažene chuť na sladké a přitom obsahuje jen minimum tuku?

Lahodný pudink bez tuku a se spoustou vitaminů

Jak připravit lahodný hustý pudink bez mléka? Škrobnaté suroviny a plodiny nabobtnají ve spojení s jakoukoli tekutinou, například s vodou nebo ořechovými či obilnými alternativami mléka. Použít můžete například chia semínka nebo tapiokové perly.

Obvykle jim stačí pár hodin pobytu ve vodě a promění se v gel. Díky nim pak můžet vytvořit neodolatelný nízkotučný dezert, který se skvěle hodí na snídani nebo svačinu. 

  • Proč jíst chia semínka? Jejich konzumací získáte omega-3 nenasycené mastné kyseliny, jsou také zdrojem kvalitních bílkovin a obsahují spoustu vitamínů a minerálů. Dovedou skvěle zahustit a dodat pokrmům i dezertům konzistenci

  • Proč jíst tapiok? Kromě jemné až neutrální chuti, které dodá šmrnc zejména spojení s kokosovým nápojem, obsahují tapiokové perly hořčík, selen, vápník, fosfor, železo, draslík a vitamin B. Pudink z tapiokových perel rychle zasytí.

Nízkotučný dezert pro čokoholiky

I milovníci čokolády si mezi nízkotučnými dezerty najdou své. Nezbytnou ingrediencí zrcadlově lesklých čokoládových báboviček je želatina, která prospěšně působí na naše klouby. Jedinou nevýhodou tohoto receptu je nutnost tuhnutí báboviček přes noc, což může být vzhledem k jejich lákavé vůni a neodolatelné chuti obtížné vydržet.

Cheesecake a panna cotta z jogurtu

Kdo by odolal smetanovému cheesecaku a osvěžující panna cottě? V tradičním pojetí jde však o dezerty tučnější, proto pro vás máme jejich odlehčenou verzi založenou na nízkotučném jogurtu. 

Ledové osvěžení se sorbetem

Dokonalý dezert ideální zejména v horkých letních dnech si můžete dopřát také v podobě osvěžujícího sorbetu. Na rozdíl od zmrzliny je sorbet bezlaktózový a pro náš organismus lehčeji stravitelný. Zkusit můžete všechny možné příchutě, které vás jen napadnou. Pusťte se do přípravy a vychutnejte si ledové osvěžení třeba ze sezónního ovoce. Nezpomeňte s přidáváním cukru spíš šetrit, samotné ovoce ho obsahuje dost.

Pečené ovoce v jogurtu

Další z řady svěžích odlehčených dezertů stojí na lesním ovoci v kombinaci s vanilkou, medem a jogurtem. Rychlá a snadná příprava spolu s lahodnou chutí vás zaručeně chytne za srdce. Díky vejcím je tento dezert navíc skvělou a vyváženou snídaní. 

 

Autor: Šárka Měřičková

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč