0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Pizza Party Day se blíží. Vychutnejte si pizzu 4x jinak

Pizza Party Day
ZDROJ: Kelvin T/Unsplash
sdílet:
Pizza z pánve, z polenty nebo snad ve tvaru rohlíčků do ruky? Jedním z nejoblíbenějších jídel na světě se nechala inspirovat celá řada dalších dobrot. Vyzkoušejte je také.

Na třetí pátek v květnu každoročně připadá Pizza Party Day. Najdete lepší způsob, jak tento skvělý den oslavit, než domácí pizzou, o kterou se rozdělíte se svými nejbližšími? Ať už zvolíte klasiku, kterou si připravíte od A do Z, nebo pizzu objednáte ze svého oblíbeného podniku, bude tahle oslava stát za to.

My jsme pro vás navíc vybrali i další variace na pizzu, které stojí za to vyzkoušet, ačkoliv v Itálii byste je hledali marně.

1 Deep dish pizza

Neskromná varianta pizzy pochází z Chicaga. Těsto se peče v hluboké pánvi. Získá tak typický vysoký okraj a unese mnohem větší nálož omáčky i sýra. Přesvědčíte se sami?

2 Pizza rohlíčky

Oblíbené party pečivo nebo svačinka do ruky. Z pizza těsta upečete jak rohlíčky, tak plněné kapsy nebo dokonce závin. Pokud se vám nechce do přípravy domácího těsta, pomozte si listovým z ledničky. Uznáváme, pravověrný Ital by vás nepochválil, ale i tak je to dobrůtka.

Listové těsto rozválejte, potřete náplní, posypte sýrem a zaviňte. Krájejte na plátky nebo upečte v celku jako závin - pozor na pevné spojení krajů, aby tudy nevytekla náplň. 

3 Pizza naan

Chléb naan si můžete upéct doma nebo použít kupovaný. Kromě naanu můžete jako základ pro pizzu použít také bagetky nebo bílý chléb. Nápad použít hotové pečivo jako základ pro pizzu zaujme především vyznavače bezodpadové kuchyně. Zapéct starší pečivo patří ke skvělým způsobům, jak využít zbytky a při tom si pochutnat

4 Pizza z polenty

Koláč, který obsahuje všechno, co na pizze milujete. Dopřát si ho můžou i ti, kteří se vyhýbají lepku. Přirozeně bezlepková kukuřičná polenta se nejprve vaří, poté vytvaruje jako pizza a nakonec ogriluje dokřupava. Grilovanou placku obložíte podle chuti, znovu zapečete a pak už se do ní můžete pustit.

 

Taky věříte, že pizzy není nikdy dost? V následujících receptech najdete spoustu další inspirace, jak si ji vychutnat. Krásnou pizza oslavu!

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč