Od roku 1957, kdy se začala sériově vyrábět, je remoska miláčkem českých hospodyněk. A nejen jich. Velkou oblibu získala také ve Velké Británii. Není divu. Má univerzální použití, nahradí klasickou troubu i sporák, zabere minimum místa a její životnost se zdá být téměř neomezená.
Schválně, kolik z vás má doma stále funkční, takřka nesmrtelnou remosku ještě po své babičce či mamince? K těmto plusům přidejme také nenáročnou obsluhu i údržbu. Jídlo z remosky je šťavnaté, vláčné a nevysouší se tolik jako v klasické troubě. S novým tisíciletím dostala remoska také nový, nepřilnavý kabátek. Peče však pořád stejně skvěle.
Co péct v remosce:
- maso v celku i naporcované, kuře
- moučníky a buchty, dorty
- chléb, bulky, housky
- džemy, povidla, kečupy
Jak péct v remosce
Chcete-li v remosce péct maso, nejprve ji rozehřejte, pak v ní maso nechte krátce bez tuku či tekutiny zatáhnout. Teprve poté maso podlijte.
Máte-li remosku bez nepřilnavého povrchu, před pečením moučníků ji vyložte pečicím papírem nebo ji lehce vymažte a vysypte. Během pečení omezte otevírání nádoby, aby zbytečně neunikala pára – jídlo by se vysušovalo.
- Po skončení pečení remosku odpojte ze zdroje elektřiny, nechte vychladnout a pak nádobu omyjte houbičkou a saponátem. Zašpiněné víko otřete vlhkým hadříkem.
5× recept do remosky:
- Makový jahelník
- Quiche s pórkem, houbami a sýrem
- Pečený cheesecake s ořechovou posypkou
- Uzená krkovička a kuřecí paličky nadivoko
- Lilek s parmazánem
Náš tip: Okouzlil nás kváskový ořechový chléb z remosky podle blogerky, která si říká Maškrtnica. Je dlouze kynutý a krásně dokřupava vypečený, prostě poctivý kousek pečiva. Upéct si ho můžete podle podrobného návodu na www.maskrtnica.cz.