0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Stará dobrá remoska

pečené kuře
ZDROJ: Rawpixel.com
sdílet:
Český vynález, na který můžeme být právem hrdí.

Od roku 1957, kdy se začala sériově vyrábět, je remoska miláčkem českých hospodyněk. A nejen jich. Velkou oblibu získala také ve Velké Británii. Není divu. Má univerzální použití, nahradí klasickou troubu i sporák, zabere minimum místa a její životnost se zdá být téměř neomezená.

Schválně, kolik z vás má doma stále funkční, takřka nesmrtelnou remosku ještě po své babičce či mamince? K těmto plusům přidejme také nenáročnou obsluhu i údržbu. Jídlo z remosky je šťavnaté, vláčné a nevysouší se tolik jako v klasické troubě. S novým tisíciletím dostala remoska také nový, nepřilnavý kabátek. Peče však pořád stejně skvěle.

Co péct v remosce:

  • maso v celku i naporcované, kuře
  • moučníky a buchty, dorty
  • chléb
  • džemy, povidla, kečupy

Jak péct v remosce

Chcete-li v remosce péct maso, nejprve ji rozehřejte, pak v ní maso nechte krátce bez tuku či tekutiny zatáhnout. Teprve poté maso podlijte. Máte-li remosku bez nepřilnavého povrchu, před pečením moučníků ji vyložte pečicím papírem nebo ji lehce vymažte a vysypte. Během pečení omezte otevírání nádoby, aby zbytečně neunikala pára – jídlo by se vysušovalo. Po skončení pečení remosku odpojte ze zdroje elektřiny, nechte vychladnout a pak nádobu omyjte houbičkou a saponátem. Zašpiněné víko otřete vlhkým hadříkem.

5× recept do remosky:

Náš tip: Okouzlil nás kváskový ořechový chléb z remosky podle blogerky, která si říká Maškrtnica. Je dlouze kynutý a krásně dokřupava vypečený, prostě poctivý kousek pečiva. Upéct si ho můžete podle podrobného návodu na www.maskrtnica.cz.

Připravila Jana Kopřivová

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...

Obchod Apetit