0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Svátky jara si vychutnejte s jehněčím

Svátky jara si vychutnejte s jehněčím
sdílet:
Na jaře je jehněčí maso nejchutnější. Poradíme vám, jak tuto sezonní surovinu připravit, abyste si u svátečního stolu pochutnali na šťavnatém a křehkém masu.

Kde koupit


Jehněčí je oblíbené v mnoha světových kuchyních, například francouzské, řecké či španělské. Tato sezonní surovina nejlépe chutná na jaře a koncem léta, kdy je maso křehké a šťavnaté. Jehněčí dnes seženete mražené i chlazené. Čerstvé maso koupíte u dobrého řezníka. Mezi českými šéfkuchaři je oblíbené jehněčí z Beskyd. V obchodech však seženete také jehněčí novozélandské či australské.

Maso při nákupu vybírejte podle toho, k jaké úpravě ho chcete použít. K pečení je vhodná kýta, plecko, ramínko či hřbet. Na rychlou úpravu se hodí svíčková, kotletky nebo žebírka.

Správné dochucení


Možná jste jehněčí maso dosud odmítali kvůli typické vůni a chuti. Při správné přípravě vám však bude chutnat. Mladé jehněčí maso se dá upravit na mnoho způsobů. Díky osobitému aromatu můžete zvolit i výraznější koření a bylinky. Vždy jich však dejte jen tolik, abyste chuť masa podtrhli, ne přebili.

Výborně ladí s olivovým olejem, česnekem, rozmarýnem, oreganem a tymiánem. Vhodná je také kombinace orientálního koření, například skořice, badyánu, a červeného vína.

5× jehněčí maso podle ApetituPřipravila Jana Kopřivová
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Jak na masové kuličky
  • Tipy a triky

Jak na masové kuličky

Dají se různě ochucovat  a připravit na sto způsobů. Lze je péct v troubě a taky mrazit. Masové kuličky mají jenom samá plus a na našich redakčních večírcích zmizí vždycky jako první. Potřebujete další důvod k tomu je vyzkoušet? ...
KVÍZ: Vyznáte se v českých krajových specialitách?
  • Kvízy

KVÍZ: Vyznáte se v českých krajových specialitách?

Knedlo vepřo zná každý – oblíbený český pokrm nabízejí nejen hospody a restaurace ale také školní jídelny a kantýny. Česká kuchyně má ovšem daleko víc co nabídnout. Důkazem jsou speciality z českých a moravských koutů. Schválně, s kolika z...
Komerční sdělení
Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!
  • Lidé a jídlo

Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!

Sladká, příjemně nadýchaná a křupavá svačinka, která se doslova rozpustí na jazyku a vy si ji nejlépe vychutnáte v kombinaci s oblíbenou kávou nebo čajem. Takové chvíle moc nestojí, o to důležitější a povznášející v životě jsou. Užijte si...

Obchod Apetit