Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vaříme s dětmi

vařeni s dětmi
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Vezměte do kuchyně i ty nejmenší. Nejen na Mezinárodní den dětí!

Zapojte děti do každodenní činnosti, která se pro vás již stala rutinou. Uvidíte, co nového díky nim objevíte. Máme pro vás pár jednoduchých zásad, aby v kuchyni nedošlo k žádným pohromám.

Jak vybrat pokrm

Není úplně jednoduché vymyslet pokrm, který bude pro dítě na přípravu ideální. V prvním kroku musí jít naivita stranou a je nutné si upřímně říct, jestli je vaše dítě manuálně nešikovné, nebo naopak zvládne víc než jeho vrstevníci. Obecně raději volte pokrmy, které jsou na přípravu jednodušší, a také ty, které mají děti rády. Ideální jsou muffiny, poháry, pizzy a různé obložené chleby.

Nejmenší hravě zvládnou také promíchat přísady salátů či pomazánek. Líbit se jim bude ozdobně vykrájená zelenina, s nožem a ostrými nástroji raději opatrně. Patří do rukou dospělých nebo poučených starších školáků.

Jak zdobit sladké

U dezertů se vyplatí připravit korpus a děti zapojit do zdobení. Nesmí vám chybět čokoládová čočka, zlaté a stříbrné cukrářské kuličky a další sladké ozdoby. Skvělý je i marcipán, ze kterého si děti mohou modelovat samy cokoli, co je napadne. Doporučujeme i jedlý papír – z něj můžete vystřihnout třeba písmenka nebo různé geometrické tvary. A barevné lentilky!

Další nápady pro pečení s dětmi najdete tady.

Náš tip: Po celý rok probíhají kurzy vaření s dětmi v kuchařské škole Chefparade. Spolu s lektorem připraví děti jednoduché menu s oblíbenými jídly, jako jsou italské lasagne nebo muffiny zdobené marcipánem. Více na www.chefparade.cz

Připravila Nikita Rybová

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín