0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyrazte do Řecka za fantastickou gastronomií!

AD
Vyrazte do Řecka za fantastickou gastronomií!
sdílet:

Pokud jste propadli gastroturistice, a ještě jste nebyli v Řecku, možná je to v roce 2015 vhodné napravit. V této jihoevropské zemi si totiž pochutnáte na mnoha lahůdkách, které patří k dlouholetým tradicím místní kuchyně.

Řeckou kuchyni si určitě zamilujete

Historie Řecka je dlouhá a plná zvratů, proto se zde v průběhu času vytvořila pestrá kuchyně s jednoduchými, chutnými i zdravými jídly. Vyrážíte-li tedy cesty především s ohledem na gurmánské zážitky, je pro Vás ideální právě dovolená v Řecku. Na co se mohou těšit Vaše chuťové pohárky?

Samozřejmě že lze ochutnat řadu polévek a předkrmů, nicméně zřejmě Vás budou zajímat především hlavní jídla. V Řecku se můžete těšit na rybí speciality, kozí a ovčí maso s čerstvými bylinkami (ochutnat lze třeba pravý gyros), sýry, ale také dezerty či populární saláty z ovoce, zeleniny a dalších potravin. I u nás jsou např. velmi oblíbené tzatziki, tedy okurkový salát v česnekovém jogurtu. 

A co si dát k pití? Navštívíte-li Řecko, určitě jej nesmíte opustit, aniž byste ochutnali prvotřídní místní víno. Doporučit Vám můžeme třeba retsinu, tzn. pryskyřičné víno specifické chuti. Potrpíte-li si ovšem na něco tvrdšího, jistě neodoláte pravému koňaku Metaxa.

Poznávejte Řecko i z dalších stránek

V Řecku naleznete rovněž překrásnou přírodu i mnoho starobylých památek. Jedná se tedy o výtečnou destinaci pro cestování s dětmi (viz zde). Musíte si pouze vybrat, které z mnoha rozličných míst navštívíte – zda hlavní město Athény, Olympskou riviéru, poloostrov Chalkidiki či ostrovy jako Korfu, Kréta či Rhodos. Na všechna tato a další místa se můžete v každém případě vydat s cestovní kanceláří Greece Tours.

Comments

Apetit magazín

Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit