0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vytvořte si potahovací hmotu na dorty z marshmallows

marshmallow
ZDROJ: Tembela Bohle/Pexels
sdílet:

Pěnové bonbony marshmallows nemusíte kupovat dětem jen k mlsání. Využijete je také na dekorativní potažení dortů. Skvěle tvárnou potahovací hmotou můžete směle nahradit marcipán.

Použitím barevných marshmallows získáte dokonalou surovinu pro zdobení dortů nebo cupcaků. Stačí k tomu přitom jenom pytlík měkkých bonbónů, nejlépe barevných!

  1. Sáček marshmallows vysypte do olejem vymazané misky, přidejte 3 lžíce citronové šťávy a dejte na půl až jednu minutu do mikrovlnky. Bonbony se nafouknou a zároveň rozpustí. V této fázi je můžete obarvit potravinářskou barvou.
  2. Pak přisypávejte moučkový cukr, dokud se nevytvoří vláčné a pružné těsto (nelekněte se, jde to pomalu).
  3. Máte hotovo! Namočenými prsty vytahujte hmotu do provázků a nití a rovnou zdobte.

Související články

6x domácí bonbonky
  • Tipy a triky

6x domácí bonbonky

Bonbonky jsou jednoduché na přípravu, báječně chutnají a můžete je bez obav využít také jako dárek na poslední chvíli. Stačí je jen zabalit do ozdobné dózy, krabičky či plechovky. Ručíme vám za to, že hravé bonbonky nadchnou opravdu každého...
Autor: Karolina Konečná

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit