0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyznáte se ve vlastní kuchyni? Uspořádejte si ji!

AD
čistá domácnost
ZDROJ: FreePik.com
sdílet:
Pořádek v kuchyni je základ pro každou kuchařku nebo kuchaře. Vědět, kam sáhnout pro tlakový hrnec, vařečku, mouku nebo čistou utěrku, je pro každého milovníka vaření a pečení v jeho vlastní kuchyni samozřejmost. Vyznáte se ve svojí domácnosti také tak? Zodpovězte si pár otázek.

Je vaše kuchyň prakticky řešená?

Nepřekáží v ní nábytek, lednička, koš nebo stůl. Máte vše po ruce a nezamotáte se ve vlastní kuchyni? Pohyb by měl být kolem linky bezproblémový, je dobré propojení kuchyně s jídelním prostorem. Věci pak můžeme rozdělit podle potřeby: čistící prostředky pod dřezem, nádobí k servírování blízko stolu, prkýnko blízko dřezu a lednice a podobně. Důležité je vhodně umístit prostor na odpadky, ideálně schovaný ve skříňce. V dnešní době třídění to chce propracovaný systém pro víc košů.

Hygiena

Čistá kuchyň je základem každé domácnosti. Začíná to u lednice, správným skladováním potravin, skříňkou nebo špajzem na suché potraviny a zavřeniny, končí to správně umístěnými čistícími prostředky, čistými utěrkami a správnou teplotou v mrazáku.

čistá domácnost
ZDROJ: FreePik.com

Bezpečnost

Máte-li doma dítě nebo seniora, vyplatí se pořídit bezpečnostní pojistky, zámky a dobře se ujistit, že je kuchyň bezpečná. Malé dítě by nemělo mít blízko k nožům, ostrým předmětům, zapnutí trouby nebo vařiče. Saponáty a chemické prostředky je nutné také skladovat bezpečně. Pro děti je dobré pořídit dětskou stoličku, menší nádobí i lžičku.

Estetika

V kuchyni může člověk trávit hromady času a je fajn mít ji vybavenou tak, aby v ní bylo příjemně. Hodí se rádio nebo repráček s oblíbenou hudbou. Kytička nebo rostlé bylinky, obrázek a vkusné vybavení, které nám bude dělat radost. Prostor s jídelním stolem by měl být opečováván, protože rodina se schází u stolu a je to centrální bod obydlí. Naučte se používat ubrus, doprostřed stolu umístěte vázu s kytkou, pořiďte si parádní prostírání.

Slavnostní příležitosti

Pro slavnostní události v rodině si vyhraďte speciální servis, který značí výjimečnost příležitosti. Vánoční servis se často objevuje v domácnostech a populární jsou i speciální sety pro sushi, fondue nebo malé grily.

Autor: katka.pekarkova

Apetit magazín

5 kroků, jak si snadno a rychle vyrobit domácí balkánský sýr
  • Jak na to

5 kroků, jak si snadno a rychle vyrobit domácí balkánský sýr

Láká vás domácí výroba sýrů? Zkuste začít od něčeho jednoduchého. Sýr balkánského typu je snadný na přípravu, nemusí zrát a rovnou čerstvý se nakládá do slaného nálevu. Odpadne vám tak spousta starostí a téměř okamžitě máte domácí pochoutku...
AD
Domácnost na míru? Jde to hravě a jednoduše!
  • Tipy a triky

Domácnost na míru? Jde to hravě a jednoduše!

Interiérový design zažívá velký boom. Jeho nedílnou součástí jsou domácí spotřebiče. Díky konceptu Bespoke si je nyní můžete přizpůsobit na míru. Nejen o něm, ale i o nových trendech v designu spotřebičů si s product managerem ze...

Obchod Apetit