0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Zázračné novoroční snídaně

vwjce benedikt
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

I když se to může zdát zvláštní a rozbouřený žaludek se vás bude snažit přesvědčit, že nepozřete ani sousto, věřte, že to prostě funguje! Sytá jídla, která sama kloužou do žaludku, vám pomohou překonat vlčí hlad i kocovinu po hodně dlouhé prohýřené noci. 

Nespoléhejte na fastfoody a prozíravě se připravte už večer před začátkem party – vejce vyklopte do hrníčků, tousty se sýrem nechte odležet v lednici, umíchejte maso na hamburger, uvařte polévku a připravte si k ruce mixér na banánový koktejl. Ráno si budete blahořečit

Banánový koktejl

Lahodný, hedvábný a bleskově připravený nápoj. Snídaně nejen pro první den nového roku, ale také pro kterékoli ráno, kdy nestíháte nic složitějšího než naházet banány do mixéru a zalít je mlékem s medem.

Vejce z kokotky

Na tento báječný snídaňový ‚vyprošťovák‘ nedá dopustit ani Julie Powellová, autorka knihy Julie & Julia (popisuje v ní svůj ‚rok nebezpečného vaření‘ podle proslulé kuchařky Jak zvládnout umění francouzské kuchyně). Oeuf en cocotte, jak se pokrm ve francouzském originále jmenuje, servírovala Julie svým návštěvám po ‚těžké‘ noci plné jídla a – to především – drinků s vodkou. Krémová vejce se smetanou prostě fungují.

Zapečené tousty

Garantujeme vám, že si tyto vláčné tousty ze zapékací mísy zamilujete. Můžete si je totiž připravit předem a uložit do lednice, kde trpělivě počkají, až ráno rozpálíte troubu a se spokojeným mlaskáním je posnídáte.

Hrášková polévka s frankfurtskými párky

Dejte si ji nejen po silvestrovském večírku. Vydatná luštěninová polévka s oblíbenou uzeninou vám bude chutnat obzvlášť v chladnějším období roku.

Hamburger

Zapomeňte na fastfood, tento hamburger je vyladěný krasavec s náplní podle vás. A pořádně vydatnou – kromě pikantního karbanátku s papričkami jalapeños můžete mezi žemle vložit také cibulku, vyškvařenou šunku, volské oko, rajčata, salát a další zeleninu.

Související články

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Uhádnete oblíbená jídla celebrit?
  • Kvízy

KVÍZ: Uhádnete oblíbená jídla celebrit?

Není tajemstvím, že mezi naše nejpopulárnější články patří ty, které se týkají jídelníčku osobností. Lidé zkrátka hoří touhou přečíst si, co jejich oblíbená celebrita jí (jedla) a inspiraovat se. Zkuste si pro pobavení tipnout chutě...
Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
  • Tipy a triky

Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč