0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Změňte vzhled svojí kuchyně s minimálními náklady

AD
moderní kuchyně
ZDROJ: FreePik.com
sdílet:
Zdá se vám vaše kuchyně okoukaná, nebo dokonce nehezká, ale na rekonstrukci není prostor ani finance? Celkový ráz místnosti mohou změnit i drobné úpravy a doplňky za pár korun. Uvidíte, že i s malým rozpočtem se dají dělat velké věci.

Možná, že vaše kuchyně vyšla z módy, je poničená od dětí, nebo se vám prostě jen přestala líbit. Tak jako tak existují i méně finančně náročná řešení než kompletní rekonstrukce. Pokud jste alespoň trochu zručná, můžete dosáhnout skvělých výsledků i sama.

Odřená dvířka nebo nemoderní barva? Žádný problém

Velkou službu za malé peníze vaší kuchyni prokáže výmalba. Zvolte neutrální barvu a jednoduše vymalujte, nic na tom není a ušetříte za profesionála. Nezapomeňte ale před malováním důkladně zabalit všechen nábytek do novin nebo igelitu.

Zub času se nejrychleji podepisuje na kuchyňské lince a skříňkách. Barva mohla vyjít z módy, na materiálu jsou vidět škrábance... Pokud si troufáte, můžete dvířka odmontovat, obrousit a natřít. Jednodušším řešením je použití samolepicí omyvatelné fólie. Volit můžete z mnoha designů i barev a při pečlivé aplikaci jsou výsledky opravdu skvělé.

Vyměnit můžete i úchytky. Hitem poslední doby jsou úchytky z kůže v různých přírodních odstínech.

Na detailu záleží

Většinu práce máte za sebou a vaše kuchyně se jistě změnila k nepoznání. Toužíte-li po dalších úpravách, důkladně protřiďte všechno nádobí, pomůcky a zejména vše, co máte na lince. Ta by měla zůstat co nejprázdnější. Kromě toho, že se pak mnohem lépe čistí, dostatek prostoru působí vzdušnějším a modernějším dojmem.

Po důkladném úklidu přichází na řadu doplňky. Máte-li v kuchyni velké množství květin a různých ozdob, zvažte jejich redukci. I zde platí, že by kuchyně měla být hygienická a připravená na častý úklid. Vkusným doplňkem je například truhlík s bylinkami, stylová mísa na ovoce nebo designové kuchyňské rádio. Pořídit si můžete také hezký stojan na papírové utěrky, stylové mlýnky na pepř a sůl nebo nový kuchyňský textil: utěrky na nádobí, zástěry a chňapky.

Kuchyně zrenovovaná vlastními silami nenahradí kompletní rekonstrukci, ale vzhledu vaší kuchyně významně prospěje a přinese do vašeho života radost z vlastnoruční práce a povedeného výsledku.

Apetit magazín

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
  • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
  • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...
Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti
  • Zajímavosti

Kombucha: Připravte si nápoj dlouhověkosti

Pozitivní účinky kombuchy na lidský organismus jsou známy již tisíce let. Jedná se o fermentovaný nápoj, který je díky živým kulturám bohatý na probiotika, antioxidanty a mnoho dalších prospěšných látek. Jak si kombuchu připravit doma? ...
AD
Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!
  • Nakupujeme

Stop plýtvání jídlem aneb Nekrmte koš!

Věděli jste, že domácnosti jsou odpovědné až za 53 % potravinového odpadu? Tento alarmující údaj, zveřejněný organizací Zachraň jídlo, nám může posloužit jako odrazový můstek ke změně. Naučíme-li se lépe hospodařit, bude to mít pozitivní...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč