0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Změňte vzhled svojí kuchyně s minimálními náklady

AD
moderní kuchyně
ZDROJ: FreePik.com
sdílet:
Zdá se vám vaše kuchyně okoukaná, nebo dokonce nehezká, ale na rekonstrukci není prostor ani finance? Celkový ráz místnosti mohou změnit i drobné úpravy a doplňky za pár korun. Uvidíte, že i s malým rozpočtem se dají dělat velké věci.

Možná, že vaše kuchyně vyšla z módy, je poničená od dětí, nebo se vám prostě jen přestala líbit. Tak jako tak existují i méně finančně náročná řešení než kompletní rekonstrukce. Pokud jste alespoň trochu zručná, můžete dosáhnout skvělých výsledků i sama.

Odřená dvířka nebo nemoderní barva? Žádný problém

Velkou službu za malé peníze vaší kuchyni prokáže výmalba. Zvolte neutrální barvu a jednoduše vymalujte, nic na tom není a ušetříte za profesionála. Nezapomeňte ale před malováním důkladně zabalit všechen nábytek do novin nebo igelitu.

Zub času se nejrychleji podepisuje na kuchyňské lince a skříňkách. Barva mohla vyjít z módy, na materiálu jsou vidět škrábance... Pokud si troufáte, můžete dvířka odmontovat, obrousit a natřít. Jednodušším řešením je použití samolepicí omyvatelné fólie. Volit můžete z mnoha designů i barev a při pečlivé aplikaci jsou výsledky opravdu skvělé.

Vyměnit můžete i úchytky. Hitem poslední doby jsou úchytky z kůže v různých přírodních odstínech.

Na detailu záleží

Většinu práce máte za sebou a vaše kuchyně se jistě změnila k nepoznání. Toužíte-li po dalších úpravách, důkladně protřiďte všechno nádobí, pomůcky a zejména vše, co máte na lince. Ta by měla zůstat co nejprázdnější. Kromě toho, že se pak mnohem lépe čistí, dostatek prostoru působí vzdušnějším a modernějším dojmem.

Po důkladném úklidu přichází na řadu doplňky. Máte-li v kuchyni velké množství květin a různých ozdob, zvažte jejich redukci. I zde platí, že by kuchyně měla být hygienická a připravená na častý úklid. Vkusným doplňkem je například truhlík s bylinkami, stylová mísa na ovoce nebo designové kuchyňské rádio. Pořídit si můžete také hezký stojan na papírové utěrky, stylové mlýnky na pepř a sůl nebo nový kuchyňský textil: utěrky na nádobí, zástěry a chňapky.

Kuchyně zrenovovaná vlastními silami nenahradí kompletní rekonstrukci, ale vzhledu vaší kuchyně významně prospěje a přinese do vašeho života radost z vlastnoruční práce a povedeného výsledku.

Apetit magazín

5 kroků, jak si snadno a rychle vyrobit domácí balkánský sýr
  • Jak na to

5 kroků, jak si snadno a rychle vyrobit domácí balkánský sýr

Láká vás domácí výroba sýrů? Zkuste začít od něčeho jednoduchého. Sýr balkánského typu je snadný na přípravu, nemusí zrát a rovnou čerstvý se nakládá do slaného nálevu. Odpadne vám tak spousta starostí a téměř okamžitě máte domácí pochoutku...
AD
Domácnost na míru? Jde to hravě a jednoduše!
  • Tipy a triky

Domácnost na míru? Jde to hravě a jednoduše!

Interiérový design zažívá velký boom. Jeho nedílnou součástí jsou domácí spotřebiče. Díky konceptu Bespoke si je nyní můžete přizpůsobit na míru. Nejen o něm, ale i o nových trendech v designu spotřebičů si s product managerem ze...

Obchod Apetit