0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

U příležitosti oslav Ardbeg Day odhaluje palírna Ardbeg novou limitovanou edici whisky Ardbeg Scorch

AD
Ardbeg Day
ZDROJ: Ardbeg
sdílet:
Každoroční celosvětová oslava Ardbeg Day, která je tradičním vyvrcholením festivalu Fèis Ìle na ostrově Islay, letos proběhne zcela online. Palírna Ardbeg vyzývá milovníky té nejnakouřenější whisky na světě, aby se 5.června připojili na velkolepou online oslavu, která se uskuteční na Ardbeg.com a na sociálních sítích Ardbeg, za účelem odhalení nové limitované edice Ardbeg Scorch.

Palírna Ardbeg má ve zvyku nacházet inspiraci v různých mýtických legendách a příšerách. Na počest jedné z legend, která vypráví o ostrovním drakovi a statečném válečníkovi, který ho přemohl,vznikla nová limitovaná edice whisky Ardbeg Scorch. Kvirtuální ochutnávce jedinečné novinky se mohou fanoušci kouřové whisky z celého světa připojit 5. června 2021 v rámci tradičních oslav Ardbeg Day, které letos proběhnou online.

„Letos to bude můj první Ardbeg Day: křest ohněm! Je škoda, že si to s našimi fanoušky a příznivci nemůžeme užít společně osobně, ale virtuální oslava už se rýsuje a bude to ohromná zábava. Vytvořený bude celý virtuální svět k prozkoumání, včetně hostinců,táborákových legend, středověkých hostin a živé degustace. Letos je toho hodně, na co se whisky fanoušci mohou těšit.“ Colin Gordon, říká manažer palírny Ardbeg.

Ardbeg Scorch

Novinka Ardbeg Scorch dozrává v silně vypálených dubových sudech po bourbonu, podle mýtu spálených ohnivým dechem rozzuřeného draka. Zrání v silně vypálených sudech přidává whisky intenzivní kouřové aroma, ke kterému se připojují tóny anýzu a pačuli. Nechybí ani typicky rašelinový závěr.

„Ardbeg Scorchje naší poctou legendárnímu drakovi ostrova Islay. Použitím těch nejvíce vypálenýchsudů jsme vytvořili skutečnou bestii plivající oheň, kterou si oblíbí všichni milovnícivýraznýchkouřových whisky.“ Dr. Bill Lumsden, ředitel destilačního a výrobního procesu palírny Ardbeg

Ohnivou whisky Ardbeg Scorch bude možné počínaje Ardbeg Day 5. června ochutnat v českých ambasádách Ardbeg, kterými jsou Black Stuff v Olomouci, Mr Brut v Praze a Angels’ Share v Brně a během roku také ve vybraných koktejlových barech. Zakoupit ji bude možné u online specializovaných prodejců. Pro více novinek o této události a dalších aktivitách palírny Ardbeg se mohou fanoušci kouřové sladové whisky připojit k Ardbeg Comiteena Ardbeg.com.

O Ardbeg

Palírna Ardbeg byla založena v roce 1815 a prošla si bouřlivými časy, než ve 20. století zažila svou renesanci. Ardbeg se nikdy nenechá omezovat normami kategorie single malt. Balancuje mezi kouřovostí a sladkostí a výsledkem je tak velmi komplexní, ale přesto vyvážená chuť. Nefiltruje se za studena a tím získává extra dojem na patře. Ardbeg je whisky znalců, což dosvědčuje i Ardbeg Committee, sdružující ve 130 zemích světa přes 120000 jejích věrných příznivců.

Autor: katka.pekarkova

Apetit magazín

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst každý den chleba?
  • Zdraví a výživa

Co se stane s vaším tělem, když budete jíst každý den chleba?

Chléb v nejrůznějších podobách provází lidský jídelníček od pradávna. Protože ho lze snadno a levně připravit, navíc je jeho použití všestranné a univerzální, stal se základní potravinou a důležitým pokrmem mnoha lidí po celém světě. S...
KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?
  • Kvízy

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?

Znáte to. Nechceme je moc jíst, protože se nám po nich často chce akorát tak natáhnout na gauč a dát si dvacet. Na druhou stranu jsou součástí naší kultury a často v nás vyvolávají ty nejhřejivější vzpomínky. Představují nostalgii i bezpečí...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč