0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak si vede 5 českých restaurací v zahraničí: na guláš do Hanoje, na smažák do Sydney

Přípitek pivem
ZDROJ: ELEVATE/Pexels
sdílet:

Sotva jste opustili svou domovinu, už se vám stýská po typicky českých pokrmech? Nemusíte si zoufat, po celém světě najdete mnoho českých restaurací, kde na menu najdete české pivo, guláš i svíčkovou.

Vietnamský Zubr

S Vietnamci toho máme společného víc, než bychom si možná mysleli. Například lásku k pivu, neboť toho Vietnamci zkonzumují čtyřicet tři litrů na osobu ročně.

Oblíbené jsou mezi Vietnamci i české pokrmy, proto v Hanoji najdeme i českou restauraci Zubr, kde se točí pivo, jak už název restaurace napovídá, z přerovského pivovaru. Kromě toho si tu dáte řízek s nakládanými okurkami, ostravskou klobásu, guláš s knedlíkem. Českou restauraci nebo minipivovar rovněž najdeme i v Ho Či Minově městě.

Restaurace Picha’s v Texasu

V západním Texasu už před čtyřiceti lety vznikla nenápadná malá česko-americká restaurace, na jejímž menu se skví například typické české knedlíky, párky, řízky nebo bramborová kaše. Hospoda funguje už od osmdesátých let a pořád má plno. Občas se vám ale na talíř dostanou velmi roztodivné a pro Čechy nepříliš typické kombinace všeho, co charakterizuje nejenom českou, ale rovněž i americkou kuchyni.

Pivo v Číně

Kozel a plznička je samozřejmostí, stejně jako klobásky, vepřové koleno nebo kachna s knedlíky. Jestli někdy budete mít cestu do města Hongkong, které patří k těm nejkrásnějším v celé Asii, rozhodně si do české hospody Pivo cestu naplánujte. Jen počítejte s vyššími cenami, které jsou toto město typické. A nenechte se odradit ani barovým vzhledem restaurace. Jídlo je tu skutečně prvotřídní.

Tommy’s Beer Cafe v Austrálii

Smažený sýr, koprovka, guláš, svíčková, vepřové výpečky a český šéfkuchař Zdeněk Gleich. To vše charakterizuje jedinou československou restauraci v australském Sydney. Vše, co se vám tu dostane na talíř je domácí výroby, protože, jak říká sám šéfkuchař, v Austrálii třeba knedlíky nikde jinde rozhodně nedostanete. Navíc se v hospodě budou skutečně dobře cítit i samotní Češi, jakmile do restaurace vstoupí, dýchne na ně atmosféra pravé nefalšované české vesnice.

Gyllene Prag ve Švédsku

Ve švédském Göteborgu najdete restauraci, jejíž název by se dal přeložit jako Zlatá Praha. Čepuje se v ní samozřejmě české pivo, přesněji Plzeňský Prazdroj a rovnou z tanku. Poručit si můžete mlíko, šnyt i hladinku. K plzni si pak můžete poručit vepřovou panenku se zelím a houskovým knedlíkem, smažený sýr, řízek nebo čevapčiči.

Zdroje informací: Facebook a web restaurace Picha’s, iDnes, web Tommy’s Beer Cafe, Novinky

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč