0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak si vede 5 českých restaurací v zahraničí: na guláš do Hanoje, na smažák do Sydney

Přípitek pivem
ZDROJ: ELEVATE/Pexels
sdílet:

Sotva jste opustili svou domovinu, už se vám stýská po typicky českých pokrmech? Nemusíte si zoufat, po celém světě najdete mnoho českých restaurací, kde na menu najdete české pivo, guláš i svíčkovou.

Vietnamský Zubr

S Vietnamci toho máme společného víc, než bychom si možná mysleli. Například lásku k pivu, neboť toho Vietnamci zkonzumují čtyřicet tři litrů na osobu ročně.

Oblíbené jsou mezi Vietnamci i české pokrmy, proto v Hanoji najdeme i českou restauraci Zubr, kde se točí pivo, jak už název restaurace napovídá, z přerovského pivovaru. Kromě toho si tu dáte řízek s nakládanými okurkami, ostravskou klobásu, guláš s knedlíkem. Českou restauraci nebo minipivovar rovněž najdeme i v Ho Či Minově městě.

Restaurace Picha’s v Texasu

V západním Texasu už před čtyřiceti lety vznikla nenápadná malá česko-americká restaurace, na jejímž menu se skví například typické české knedlíky, párky, řízky nebo bramborová kaše. Hospoda funguje už od osmdesátých let a pořád má plno. Občas se vám ale na talíř dostanou velmi roztodivné a pro Čechy nepříliš typické kombinace všeho, co charakterizuje nejenom českou, ale rovněž i americkou kuchyni.

Pivo v Číně

Kozel a plznička je samozřejmostí, stejně jako klobásky, vepřové koleno nebo kachna s knedlíky. Jestli někdy budete mít cestu do města Hongkong, které patří k těm nejkrásnějším v celé Asii, rozhodně si do české hospody Pivo cestu naplánujte. Jen počítejte s vyššími cenami, které jsou toto město typické. A nenechte se odradit ani barovým vzhledem restaurace. Jídlo je tu skutečně prvotřídní.

Tommy’s Beer Cafe v Austrálii

Smažený sýr, koprovka, guláš, svíčková, vepřové výpečky a český šéfkuchař Zdeněk Gleich. To vše charakterizuje jedinou československou restauraci v australském Sydney. Vše, co se vám tu dostane na talíř je domácí výroby, protože, jak říká sám šéfkuchař, v Austrálii třeba knedlíky nikde jinde rozhodně nedostanete. Navíc se v hospodě budou skutečně dobře cítit i samotní Češi, jakmile do restaurace vstoupí, dýchne na ně atmosféra pravé nefalšované české vesnice.

Gyllene Prag ve Švédsku

Ve švédském Göteborgu najdete restauraci, jejíž název by se dal přeložit jako Zlatá Praha. Čepuje se v ní samozřejmě české pivo, přesněji Plzeňský Prazdroj a rovnou z tanku. Poručit si můžete mlíko, šnyt i hladinku. K plzni si pak můžete poručit vepřovou panenku se zelím a houskovým knedlíkem, smažený sýr, řízek nebo čevapčiči.

Zdroje informací: Facebook a web restaurace Picha’s, iDnes, web Tommy’s Beer Cafe, Novinky

Související články

Autor: Michaela Dočkalová

Apetit magazín

Levné, jednoduché a chutné večeře? Ty za studena!
  • Tipy a triky

Levné, jednoduché a chutné večeře? Ty za studena!

Dobrá večeře nemusí být jen ta teplá, lze ji připravit i bez hodin strávených u plotny. Přinášíme vám tipy na studené večeře, na kterých si nejen pochutnáte, ale ušetříte navíc čas i peníze! Spoustu skvělých receptů najdete v článku a v...
Jak správně uvařit vejce
  • Jak na to

Jak správně uvařit vejce

Bojujete, když vaříte vajíčka? Toužíte po vejcích naměkko, ale pokaždé jsou žloutky tužší, než je vám milé? Poradíme vám, jak správně uvařit vejce, aby měla neporušenou skořápku a obsah podle vašich představ.  ...
KVÍZ: Jíte zdravě?
  • Kvízy

KVÍZ: Jíte zdravě?

Zdravý jídelníček je takový, který je pestrý a obsahuje optimální poměr živin a mikroživiny. Do těla byste měli dostávat komplexní bílkoviny a sacharidy, zdravé tuky, vlákninu, minerály a vitaminy. Spokojený organismus vás odmění lepším...

Obchod Apetit