0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Jak jíst dobře a hlavně plnohodnotně, i když jste na dovolené?

AD
Výživová specialistka Karolína Fourová a Bonudelle Lunch
ZDROJ: Bonduelle
sdílet:

Když jste doma, pečlivě si hlídáte, co se vám dostane na talíř. Dbáte o to, aby byl váš jídelníček co nejpestřejší a nejvyváženější. Jenže co když vyrazíte na cesty, kde nebude prostor ani čas kvalitní pokrm připravit? A můžete si jídlo z nabídky přilehlých restaurací dopřávat bez starostí? Karolína Fourová, výživová poradkyně, autorka „Jediné knihy o jídle, kterou potřebujete a Foodblogerka roku 2021 nabízí zásobu výživných odpovědí.

Najíst se na benzinové pumpě, na letišti, ve fast foodu či v kiosku v kempu je ve výjimečných situacích OK. Pokud ale budete odkázáni na vlastní zásoby, které vám musejí vystačit třeba na dva týdny, nezapomeňte se vybavit hotovým základem, který kdykoliv dodá energii, zasytí a hlavně se nezkazí, i když bude nějaký čas mimo lednici.

Tip: Vyváženou svačinu či oběd, která zažene hlad, skoro nic neváží a díky svému balení vklouzne do jakéhokoliv batohu nebo kufru, představuje Good Lunch, novinka od francouzské rodinné značky Bonduelle.

„Jedná se o směs obilovin a luštěnin, kterou vždy doplňuje nějaký druh zeleniny, bylinky, olivový olej a špetka soli. Vše je zabalené ve skladném plastovém sáčku, v němž můžete pokrm bez obav uložit do zavazadla,“ vysvětluje výživová expertka Karolína Fourová a prozrazuje další trik: „Přidáte-li uzené tofu nebo konzervovaného tuňáka ve vlastní šťávě, vykouzlíte v pár minutách a bez vaření velmi sytý a nutričně vyvážený oběd nebo večeři. A pokud budete mít cestu kolem supermarketu, můžete základ dokoupit o chlazený zdroj bílkovin, jako je skyr, cottage nebo mozzarella light.

Navíc tuhle dobrotu, která se hodí i pro vegetariány, můžete mít hned ve třech variantách.

Bonduelle Good Lunch je vyvážená směs luštěnin, obilovin a koření
ZDROJ: Bonduelle

Co barva Bonduelle Good Lunch, to jiný obsah a chutě:

  • Červená ukrývá směs bulguru, černé čočky, lilku, červené papriky a cherry rajčat s rozmarýnem.
  • Oranžová nabízí směs bílé a červené quinoy, cizrny, kukuřice, mrkve a tymiánu.
  • V zelené je směs špaldy, černooké fazole, rajčat, paprik, zelených oliv, hrášku a bazalky.
Bonduelle Good Lunch ve třech variantách
ZDROJ: Bonduelle

Další doporučení od ženy, která zdravé stravě zasvětila profesní život a tráví volný čas převážně na cestách? 

Myslete na vlákninu i dostatek bílkovin a pozor na těžká jídla!

Ať už chodíte během své dovolené do restaurace, vybíráte si z bufetového občerstvení nebo jste odkázáni na vlastnoruční vaření, snažte se vždy volit taková jídla, která obsahují komplexní sacharidy a bílkoviny a nechybí v nich zelenina nebo ovoce. Pokud totiž budete jíst vyvážená a sytá jídla, nebudete mít potřebu zahánět v průběhu odpoledne hlad dezerty, zmrzlinou, koktejly nebo fast foodem.

Držíte dietu? Nemějte strach objednat si z restauračního menu místní speciality. Jedno jídlo, které úplně nekopíruje zásady redukčního jídelníčku, vám dlouhodobé snažení nezkazí. Vybírejte si ale spíše lehčí a nutričně vyvážená jídla s dostatečným množstvím bílkovin a snažte se, aby se smažené pokrmy, ačkoliv se může jednat o místní specialitu, na talíři nevyskytovaly každý den.

Užijte si to nejlepší, co destinace nabízí, a zároveň buďte připraveni na vše!

  • Trávíte-li dovolenou u moře, s radostí si dopřávejte dostatek ryb a mořských plodů, které jsou skvělým zdrojem vitaminu D, zdravých tuků, a zejména omega-3 mastných kyselin. 
  • Můžete se také porozhlédnout nebo poptat, zda nejsou v okolí vašeho ubytování nedělní farmářské trhy a udělat si k nim procházku. Bude to velký zážitek!
  • Máte před sebou zpáteční cestu nebo dlouhé čekání na letišti? I v takových případech sáhněte po Bonduelle Good Lunch, pokrmu, který dodá tělu potřebnou vlákninu. Hlavně žádný stres!
Bonduelle Good Lunch jako záchrana při dlouhých cestách
ZDROJ: Bonduelle
Autor: Komerční sdělení

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč