Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend: Veggie Náplavka, gastrogestival na Vysočině a Burgerfest

Kam o víkendu za dobrým jídlem a pitím?
7. 9. 2017

Veggie Náplavka HOPPE, 10. září 2017, 10 – 21:00

Letošní podtitul Veggie Náplavky nese podtitul Hope, tedy naděje. Organizátoři si přejí, aby se svět měnil k lepšímu a i proto organizují již pátý ročních největšího setkání zdravého a etického životního stylu. Oslava veganství proběhne ve velkém stylu a jako tradičně ji bude hostit pražská Náplavka.

Organizátoři nabídnou to nejlepší z české veganské gastronomie, nepřeberné množství stánků s všemožnými dobrotami, která vám ukáží, jak skvělá a chutná veganská jídla jsou. Dále bohatý program, foodshows, zajímaví hosté z oblasti zdravého životního stylu, ochrany zvířat nebo "zeleného" přístupu k životu nebo životu ve městě. 

Kreativní a praktické workshopy, vegan sportovní exhibice, program pro děti, relax zóna na lodích i vltavském nábřeží, virtuální realita s možností nahlédnout do prožívání zvířat, trénink bojových sportů, hudba, tanec, možnost podpořit konkrétní projekty českých neziskovek.

Vstupné je dobrovolné.

Gastrofestival v Jihlavě a Den s krajem Vysočina, 8. září 2017 9:30 - 17:00

V pátek 8. září se na Masarykově náměstí v Jihlavě koná Den s Krajem Vysočina! Těšit se můžete na zajímavý program. Dorazí například kouzelník a komik Richard Nedvěd, podívat se můžete na parkurové vystoupení, dechovou hudbu a také na skvělé gastroshow. Tam se předvedou nejen zkušení kuchaři, své schopnosti ale ukážou i studenti krajských středních škol.

Pro děti je připraven animační program, jejich rodiče se pak společně s nimi mohou zúčastnit přednášky o lesní pedagogice a zhlédnout ukázku živých ryb. Přijďte ochutnat dobroty od zkušených profesionálů i studentů krajských středních škol a gastrooborů. Zvířátka a péče o ně ukáže záchranná stanice Pavlov. Letošní téma se nese ve znamení Zemědělství - život Vysočiny.

Vstupné je zdarma. 

Burger fest 2017, 9. - 10. září 2017, Výstaviště Holešovice, Praha

První zářijový víkend si zamilují všichni milovníci hamburgerů. Na Holešovickém výstavišti to zavoní grilovaným masem, smaženou slaninkou a opečenými bulkami. Jako každý rok, i letos přijede populární Burger fest, kde se představí proslulé, ale i nové restaurace, které udělají maximum pro to, aby vás přesvědčili, že jejich burger je ze všech ten nejlepší! Nebude nouze o klasiku, ale i nové, netradiční chutě a kombinace. Ochutnat můžete i burger v černé bulce!

Nudit se rozhodně nebudete. Čeká vás spousta dobré muziky, zahraniční i tuzemští hosté a také soutěže o zajímavé a hodnotné ceny!

Vstupné na oba dva dny seženete on-line předprodeji za 100 Kč, za stejnou cenu i na místě. 

Přidat komentář