Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy (nejen) na víkend: Maloúpská vařečka, Vegetariánský festival a Polévkobraní

Zúčastněte se soutěže o nejlepší polévku z Krkonoš, zavítejte na vegetariánský festival. Příští týden můžete koupit polévku a přispět na dobrou věc.
27. 9. 2017

Maloúpská vařečka

30.9. 2017, 10:00-17:00 , Malá Úpa, Pomezní Boudy

Maloúpští kuchtíci představí krkonošské speciality a budou soutěžit o nejlepší krkonošškou polévku! Těšit se můžete i na další doprovodný program. Třeba na soutěže o Jedlíka spočívající v pojídání borůvkových knedlíků a titul o největšího ohniváka v pojídání chilli papriček. Bude se pít pivo z místního pivovaru Trautenberk, o zábavu se postará David Andrš, který naučí bubnovat malé i velké. K tanci a k poslechu zahraje Marta a Rasputin, Band-a-SKA a kapela Švihadlo. Kdo vyhraje titul a odnesesi prvenství za nejlepší krkonoškou polévku?

Vstupné zdarma.

 

Vege fest

30.9. - 1.10. 2017, Praha Vyšehrad

Tradiční oslava pestrých vegetariánských chutí, ukázky živého vaření, přednášky o udržitelném životním stylu, inspirace a bohatý program pro děti i dospělé. To vše přinese již sedmý ročník vegetariánského festivalu pro šest smyslů. Hlavním pilířem festivalu je gastronomická nabídka vegetariánských, veganských i vitariánských pokrmů, které se většinou připravují přímo na místě před očima návštěvníků. Součástí hlavního programu budou přednášky na témata s vegetariánskou problematikou a témata o udržitelném životním stylu a živé ukázky vaření.

Vstupné stojí 200 Kč na oba dny, 150 Kč na jeden den, a vstupenky je možné zakoupit v předprodeji na GoOut (www.goout.net), nebo o 50 Kč dražší na místě. Děti do 10 let mají vstup zdarma.

 

Polívková smršť

2.10. - 5.10. 2017, Praha Anděl

Již pošesté bude pěší zóna na Andělu patřit předním českým kuchařům, výborným polévkám a dobré věci! Přijďte se podívat 2. – 5. října 2017 a kupte si polévku, na které si nejen pochutnáte, ale uděláte něco pro sebe a své zdraví. Zároveň přispějete lidem po cévních a mozkových příhodách na rehabilitaci v centru ERGO Aktiv, kteří si ji nemohou spolufinancovat sami. Z Polívkové smršti se stal fenomén, který spojuje lidi dobrým jídlem a dobrým skutkem. Smršť dokonce získala 1. místo Fóra dárců v kategorii Veřejná sbírka 2015. Jak můžete pomoci vy? Přijďte si dát některou ze skvělých polévek, na stánku si kupte krásnou dřevěnou lžíci nebo pošlete DMS za 30 Kč ve tvaru DMS CHUTKZIVOTU na tel. Číslo 87 777.

Vstup zdarma.

Přidat komentář