Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend: Francouzské delikatesy, Dyzajn market, Foodtruck show a Burger festival

Pro všechny odvážlivce, kteří si nenechají zkazit chuť chladným počasím.
21. 9. 2017

Francouzské dny v Hradci Králové, 19. - 22. září 2017,

Hradec Králové

Objevte francouzskou kulturu a její vynikající gastronomii! To vše v jednom, v rámci Francouzských dnů, které se už od úterý 19.9. konají v Hradci Králové. Ve studijní a vědecké knihovně začal festival ukázkami sladkých dezertů, palačinek a mnoho zajímavých workshopů. V pátek 22. září v kavárně Artičok můžete ochutnat frnacouzské speciality, ale také zakoupit mnoho typicky francouzských dobrot. Ujít si nemůžete nechat ani dokonalé voňavé sýry a víno.

Vstupné zdarma.  

 

Dyzajn market podzim, 23. - 24. září 2017

10:00-19:00 Praha, náměstí Václava Havla

Přes 200 českých i zahraničních dyzajnérů, koncerty, divadla pro děti, autorská čtení, DJs, dětský koutek, skvělé jídlo a pití. To vše bezbariérově a zdarma. Dominantou podzimního Dyzajn marketu jsou také workshopy, a to jak ty tvůrčí, tak i relaxační. Jídlo je sice tématem letošního Designbloku, ale na Dyzajn marketu je pro mnohé nedílnou součástí každé edice. Nové, doposud neochutnané, stánky s jídlem a pitím objevíte na Dyzajn marketu vždy. A nejen tyto jsou mezi návštěvníky velmi oblíbené, ale především všechny společně mohou hrdě konkurovat nejedné food akci.

Vstup zdarma. 

 

Foodtruck show, 23. září 2017

10:00 – 19:00, Praha

Je vám sympatický trend jídelních vozů? Pak rozhodně vyrazte v sobotu na Smíchovskou náplavku! Tam na vás totiž už od deseti hodin ráno bude čekat největší setkání pojízdných občerstvení, kam se sjedou foodtrucky z celé Evropy. Více než 40 truckerů představí speciálně upravené dodávky, přívěsy, rikšy, kola, ale třeba i staré autobusy plné streetfoodových specialit. Těšit se můžete nejen na české, ale také na belgické, francouzské, slovenské, maďarské, polské a rakouské speciality.

Vstupné 50,-Kč. Děti do 12let a držitelé průkazu ZTP zdarma.

 

Burger festival Brno 2017, 22. – 24. září 2017

10:00 – 22:00, Brno

Největší Burger festival na Moravě je tu! Pokud milujete tuhle původem americkou pochoutku, zavítejte o víkendu k brněnské Vaňkovce. Pochutnáte si nejen na burgerech, ale také na belgických hranolkách, nejrůznějších druzích omáček, waflích, pivech, domácích limonádách i míchaných drincích a vínech. A pozor. Už jste jedli šnečí burger?

Vstupné zdarma.

Přidat komentář