Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend: Prague cake festival, Svatomartinský Mikulov a Košt vín v Botanické zahradě

Kam o víkendu za sladkostmi, svatomartinským vínem a husou?
10. 11. 2017

Prague cake festival

11. 11. 2017 od 10:00–19:00, Hotel Pyramida, Praha

Hotel Pyramida se promění v sladký ráj! Svědky toho můžete být již 11. listopadu 2017, kdy se v hotelu Pyramida bude konat třetí ročník Prague Cake Festivalu - unikátní akce pro milovníky dortů, zákusků, koláčů, muffinů, cupcaků, makronek a spousty dalších dezertů a delikates.

Od 10 do 19 hodin budete moci hýčkat své chuťové pohárky u 28 stánků vybraných vystavovatelů, kteří vám představí to nejlepší ze svých specialit. Na své si přijdou příznivci klasických českých zákusků, francouzských specialit, trendy veganských chutí, ale také lidé s bezlepkovou dietou.

Vstupné v předprodeji na GoOut 200 Kč, na místě 250 Kč. Studenti, senioři a držitelé ZTP mají slevy na vstupenky koupené na místě, cena bude 200 Kč jako v předprodeji.

Svatomartinský Mikulov

10.-19.11. 2017, Mikulov

Sedmý ročník slavností nabídne příjezd sv. Martina, svatomartinský košt a svěcení mladých vín. Mikulovské náměstí zaplní svatomartinský jarmark i mnohá folklorní vystoupení. Mimořádně budou zpřístupněny i historické památky a nezapomnělo se ani na pohádky pro děti.

Program začíná v pátek ve čtyři odpoledne svěcením prvních letošních vín v zámeckém Gajdošově sále. „Podávat se bude svatomartinská kachna a během svátečního odpoledne zazpívá Sbor mužáků z Dambořic. Přijďte ochutnat vína z letošní sklizně,“ láká za organizátory Vojtěch Pazderka.

„Magické datum oslav svátku svatého Martina jedenáctého listopadu oslavíme společně na Mikulovském náměstí, kam v jedenáct hodin přijede svatý Martin na bílém koni. Zde také slavnostně otevřeme první láhve nového ročníku svatomartinských vín,“ zve starosta města Rostislav Koštial. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika Klaret a zatančí krojovaná chasa. Program slibuje i svatomartinský jarmark, folklorní vyžití s národopisnými soubory Palavánek, Palavěnka a Pálava, zazpívají mužáci z Kútů. Nedělní program pobaví dobovou hudbou a divadlem pro děti v podání Víti Marčíka.

Letošní novinkou je svatomartinský košt mladých vín vinařů z mikulovské vinařské podoblasti, který proběhne opět v zámeckém Gajdošově sále, a to 11. až 12 listopadu a 17. až 18. listopadu. Celý program najdete ZDE.

Vstupné zdarma.

Košt svatomartinských vín v pražské Botanické zahradě

11.11. 2017 od 11:00-17:00, Botanická zahrada Trója, Praha

11. listopadu v 11 hodin se poprvé otevřou lahve nesoucí na své etiketě ročník 2017. Jaká budou vína letošního ročníku? To napoví tradiční svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry v Botanické zahradě hl. m. Prahy. Návštěvníci ochutnají jak vína svatomartinská, tak mladá vína od českých i moravských vinařů. Tentokrát nebude chybět ani hudební doprovod. 

Historický viniční domek v srdci vinohradu ukrývá útulnou vinotéku sv. Klára. V nabídce jsou tu zastoupena zejména místní vína a od letošního roku také tři odrůdové matolinové pálenky. Ty návštěvníky potěší zejména v sychravém listopadovém dni. Mladé ani svatomartinské víno se ale na vinici sv. Kláry vzhledem k její malé rozloze nevyrábí.

„Pro návštěvníky i tentokrát připravujeme výběr nejen svatomartinských vín, ale i tzv. mladých vín z nabídky českých a moravských vinařství. Tato vína budou k dispozici pouze do vyprodání zásob,“ vysvětluje Veronika Adámková z vinotéky sv. Klára.

První svatomartinské víno ročníku 2017 zájemci ochutnají tradičně přesně v 11 hodin.

Vstupné zdarma. 

Přidat komentář