Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2017/5

Díky květnovému číslu se můžete seznámit s redakcí, vyzkoušet naše aktuální receptové hity a oslavit s Apetitem 13. narozeniny! Také se snadno a rychle naučíte upravit opravdovou hvězdu sezony – český chřest, vařit s čerstvými bylinkami a sbírat plané kvítí. Pod vedením šéfkuchaře Libora Krušinského hravě připravíte dokonalé jarní menu jako z luxusní restaurace. S květnovým Apetitem také bleskově podlehnete kouzlu oblíbené superpotraviny, avokáda! Vyladěné recepty vám pomohou s noblesou zvládnout i jednu z největších pekařských výzev, tedy přípravu sladkého baru na svatbu včetně třípatrového dortu.

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Hvězda sezony – chřest

Ať už bílý, nebo zelený, je nekorunovaný král jarní zeleniny, který štědře rozdává svá žezla. Poddejte se s námi jeho krátké, ale o to lepší sezonní vládě!

Super avokádo

Mezi superpotraviny patří avokádo zcela právem – je zdravé, dobré, tučné, ale přitom si ho můžete dopřávat bez výčitek. A klidně od rána do večera.

Slavíme 13. narozeniny!

Redakce časopisu Apetit pro vás neustále vymýšlí, píše, testuje a fotí nové a nové recepty. Týden co týden, měsíc co měsíc, už třináctý rok! Tváře v redakci se čas od času mění, cíl ale zůstává pořád stejný – nabízet vám jen to nejlepší a vyzkoušené. V květnovém čísle najdete naše aktuální receptové hity.

Vaše sladké ANO

Příprava sladkého baru na svatbu je náročná disciplína s jasnými pravidly. Měl by nabídnout dezert po obědě, něco do ruky na party, drobnost do výslužky, a především korunu vší svatební krásy – několikapatrový dort!

Přidat komentář