Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/10

Podzim už klepe na dveře a s ním poslední slunná odpoledne zavátá pestrobarevným listím, ale i sychravé upršené dny zahalené v mlze, které ve vás probudí chuť zachumlat se do deky. V říjnovém vydání Apetitu najdete zaručený návod na zpříjemnění říjnových chvil. Čekají na vás recepty na poctivé husté polévky, které pohladí po duši, pečená masa i voňavé přílohy, buchty a koláče jako od babičky… Prostřednictvím jeho stránek se můžete vypravit na cestu Orient expresem či výlet do belgického Waterloo nebo uspořádat malý domácí Oktoberfest. Přejeme vám krásný a lahodný říjen!

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Červená řepa

Tahle zemitá zelenina rozděluje lidi na ty, kteří ji milují, a na ty, co se jí ani nedotknou. Ale možná že ti druzí jen neochutnali ten správný pokrm, třeba skvělé dušené hovězí s řepou nebo burgery s vločkami.

Oktoberfest

Abyste letos nemuseli až do Mnichova, připravili jsme pro vás s naším kamarádem Patrikem spoustu chuťovek, které jsou jako stvořené k pivu. Uspořádejte si pivní festival doma s přáteli a pobavte se pivním kvízem!

Orient expres

Pojeďte s námi vlakem, který od roku 1883 spojoval západní Evropu se vstupní branou do Asie! A stejně jako v legendárním spoji cestujícím, i my vám nabízíme v jednotlivých stanicích ochutnávku místních vyhlášených specialit.

Pečení ze zdravé mouky

Propadli jsme pečení z celozrnné mouky, je totiž snadné, zdravé a dobré! Klára Hadašová, autorka kuchařky Domácí pekař, nás naučila, jak na to. Její recepty jsme vyzkoušeli, nafotili a přidali k nim i své vlastní postřehy.

Přidat komentář