Kuchařky Apetit Vína Apetit
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

2018/4

Dubnové číslo Apetitu je tu a s ním i spousta nápadů, co dobrého uvařit těm nejmenším nebo jak nechat na talíři zazářit naši hvězdu sezony brokolici. Zasvětíme vás také do tajů práce s kváskem i droždím – s námi hravě zvládnete dokonalý mazanec, chléb s křupavou kůrkou, semínkové bagety i další dozlatova vypečené kousky! Nechybí ani čerstvá porce velikonoční inspirace! Čekají vás originální recepty, které sice pravděpodobně nevyřeší věčnou otázku, zda byla dříve slepice, nebo vejce, zato jsou opravdu skvělé. Mlsné koledníky pak můžete pohostit nezapomenutelnými čokoládovými dezerty nebo luxusními jogurtovými kostkami z dílny Petry Stahlové. Velikonoce budou letos opět neodolatelně lahodné!

Apetit, napsáno s chutí.

Upoutávky z Apetitu

Co vařit, když máte děti?

Ani s nejmenšími jedlíky není nutné vařit zvlášť pro dospělé a pro děti. Nabízíme vám jídla, na kterých si pochutná celá rodina!

Kvásek v hlavní roli

Křupavá kůrka, nadýchaná jemná střídka a plná, výrazná chuť. Pečivo z kvásku je tak dobré, že stojí za to pustit se do jeho domácí přípravy. Poprosili jsme tři kváskové mistry, aby se s námi podělili o recepty a přidali porci rad a tipů.

Čokoládové Velikonoce

Letošní svátky jara budou sladké, trochu hříšné a plné něžných barev a lehce omamných vůní. Nabízíme vám luxusní čokoládové dezerty, kterými ohromíte nejen koledníky!

Oslava jara. Slepice, vejce & kuře na výsluní

Filozofickou otázku, jestli bylo dřív vejce, nebo slepice, jsme se rozhodli vyřešit po svém, a tak jsme pro vás místo přemýšlení nachystali velikonoční inspiraci s recepty ze slepic, kuřat i vajec.

Přidat komentář