Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Uživatelský
recept

Veselý těstovinový salát

Popis receptu: 
Když přijdete večer domů po náročném dni v práci, není nic lepšího než si sednout k teplému jídlu a vychutnat si jeho chuť po uspěchaném dni plným zmatků. Hodně ráda mám veselé těstovinové saláty nejen chutí ale také barvami. Je snadý, rychlý a vynikající.
Autor: Blanka Farková
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Počet porcí: 2
Doba přípravy: Do 30 minut

Ingredience

    1 celá červená paprika (můžete použít jakoukoliv barvu) 200 gramů těstovin (používám mašličky) 200 gramů žampiónů nakrájených na plátky 150 gramů šunky nebo šunkového salámu 150 gramů nahrubo nakréjeném eidamu 2 lžíce olivového oleje pár lístků bazalky koření podravka

Příprava jídla

1. Uvařte těstoviny podle návodu, ale v neosolené vodě. Salát budeme kořenit podravkou. Je hodně slaná, tak není potřeba dopředu těstoviny solit. 2. Mezitím nakrájejte papriku a šunku přibližně na stejné menší kousky a oboje dáme do mísy společně s nahrubo nakrájeným eidamem. Přidáme také nakrájené listy bazalky. 3. Žampiony nakrájené na plátky dáme na pánev společně s olivovým olejem. Opečeme je dozlatova a po upečení je necháme trošku vychladnout. 4. Až se nám těstoviny uvaří pouze je slijeme, ale neproplachujeme je studenou vodou. 5. Na připravené ingredience v míse přidáme žampiony a poté těstoviny. Okořením podravkou a zamícháme. Ještě jednou upozorňuji na to, že toto koření je hodně slané, ale spíš dokořeňujte, než aby jste poprvé hned přesolila. A je hotovo. Dobrou chuť.

Přidat komentář