Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Recepty na domácí chléb a pečivo

Pro dokonalý chleba a neodolatelné housky, bulky, banketky nebo rohlíky můžete skočit do nejbližší pekárny. Ale taky si je můžete sami upéct. Musíme vás ale varovat, neboť jak jednou zkusíte recept na kváskový chléb a další domácí pečivo, do pekárny se jen tak nevrátíte. Jakmile si osvojíte pár základních technik, zjistíte, že domácí pečení zvládnete. S námi se můžete pustit i do louhovaného pečiva a vytřít tak zrak všem vašim strávníkům.

...

 

Přepadla vás chuť na poctivý kváskový chléb? Poradíme vám, jak založit a pečovat o vlastní kvásek, ze kterého vykouzlíte nejen pšeničný, žitný, pšenično-žitný, špaldový, celozrnný nebo třeba voňavý podmáslový chléb.

V našich receptech na vás čekají desítky tipů, jak připravit nadýchané domácí pečivo z kvásku nebo čerstvého či sušeného droždí. Vedle typicky českých druhů pečiva najdete na našem webu návod, jak upéct briošku, pagáče, naan a jiné placky. S námi hravě upečete italskou focacciu nebo ciabattu

Kvásek nebo droždí? Aneb nejdůležitější tipy pro kynuté pečivo

Pečení z čerstvého či sušeného droždí dobře znají všichni, kteří doma pečou kynuté pečivo. U nás se dozvíte nejen, jak se liší pekařský kvásek od droždí, ale také, co je slánek a jak ho můžete využít k pečení ještě lepšího bochníku.

Neodolatelné domácí slané pečivo 

Vedle chleba, housekrohlíků a dalamánků či louhovaných bulek stojí za zmínku spoustu dalších druhů slaného pečiva. Vyzkoušeli jste už slané pečivo plněné směsí masa nebo zeleniny?  


Celý popis