Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Uživatelský
recept

Nejůžasnější jogurtové kuřecí řízky

Popis receptu: 
Někdy se říká, že ty nejgeniálnější věci jsou ty nejjednodušší. Tento recept, jeden z nejoblíbenějších na Labužníku, je toho zářným příkladem!
Autor: Martin Zíma
Hodnocení:
Zatím nehodnoceno
Počet porcí: 4
Doba přípravy: Do 30 minut

Ingredience

    Kuřecí prsa, jogurt bílý smetanový, vejce, sůl, pepř, strouhanka se sezamovým semínkem a muškátový květ (nebo třeba kari, nebo třeba česnek, nebo třeba....)

Příprava jídla

Příprava: Kuřecí řízky jemně naklepete, osolíte, opepříte. Do nádoby s víčkem rozmícháte marinádu: bílý jogurt, do něj klepnete celé vejce (nebo dvě) a opět osolíte, opepříte a přidáte koření. Velmi se osvědčuje mletý květ, ale fantazii se meze nekladou. Řízky v marinádě důkladně obalíte a necháte je v ní minimálně do druhého dne uležet. (Obvykle je nakládám ve středu nebo ve čtvrtek a jíme je v sobotu a neděli.Takže klidně je nechte naložené až do neděle.) A pak už jen opatrně vytahujete vidličkou a tak jak jsou, krásně jogurtové, je obalujete pečlivě ve strouhance. A potom smažíte, ale velmi opatrně, protože maso je neskutečně křehké a šťavnaté! A jiné kuřecí řízky už nikdy potom jíst nebudete!!!! Doporučená příloha: lehký bramborový salát bez majonézy nebo s majonézou, nebo brkaše, nebo cokoliv, co máte rádi

Přidat komentář