Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Party v karibském stylu

Klasických grilovaček už máte dost a rádi byste vyzkoušeli něco nového? Vítejte na palubě – a vrhněte se do organizování večírku v karibském stylu.
10. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Jak na to?

Vyřádit se můžete už na pozvánkách – zažloutlý papír s ohořelými rohy, všude spousta lebek a hnátů, neumělé hůlkové písmo plné pravopisných chyb (piráti nepatřili mezi nejgramotnější). Když už stylová party, nezapomeňte v pozvánce zmínit, že je dobré přijít v kostýmu! Na hosty výběr vhodného oblečení neklade příliš velké nároky – stačí  tmavé kalhoty, bílé či námořnické triko, na hlavu šátek, dokreslit si knírek či bradku, kruh do ucha, a může se vyrazit. Když si účastník party sežene gumového papouška a posadí si ho na rameno, bude zaručeně králem večírku.

Nezbytnou součástí pirátského večírku je hledání pokladu. Hostům hned po příchodu na večírek rozdejte mapy a úkoly, a hledání může začít. Pokud bude vaše party pouze pro dospělé, ideálním pokladem je láhev rumu, jestli zvete děti, naplňte truhličku čokoládovými penízky – garantujeme vám, že šťastný nálezce bude mít zážitek na celý život.

Zlatým hřebem večírku bude ale promítání  filmu s pirátskou tematikou – Piráty z Karibiku ocení dospělí i děti, mezi další hitovky žánru patří Peter Pan, Master and Commander či Vzpoura na lodi Bounty. Ideální je půjčit si projektor a promítat na plátno, ale v nejhorším obstojí i skromná varianta – notebook.

Pohoštění

Piráti si na způsoby příliš nepotrpěli, takže zapomeňte na příbory, jíst se bude rukama. Na gril tentokrát poputují žebírka (doporučujeme "medová žebírka":http://www.apetitonline.cz/recepty/521-veprova-zebirka-dozlatova-potiran... ), kotlety, stehýnka či křidýlka. A jako dezert bude stačit tropické ovoce – pomeranče, banány – ta nejlepší prevence proti kurdějím, se kterými si piráti užili svoje. Stylovým dezertem je i Bounty tyčinka. A bez čeho se piráti rozhodně neobešli? Bez soudku piva, a hlavně: bez bílého rumu! Nebojte se koktejlů, na umícháni daiquiri, mojita či cuba libre nemusíte být zrovna profesionální barman.

Hodně štěstí při organizování pirátské party!

Přidat komentář