Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Jakým vínem zapíjet velikonoční lahůdky

Ať už se na vašem svátečním stole objeví kůzlečí, jehněčí, kuře, řízky nebo velikonoční nádivka s uzeným, nezapomeňte pečlivě vybrat také víno, které k nim budete podávat.
2. 4. 2021 | Autor: Hana Kovaříková

K Velikonocům patří už tradičně něco ostřejšího. Panáka domácí slivovice nebo hruškovice nabídněte dospělým koledníkům a klidně si ho dejte také jako aperitiv na začátek hodování. Velikonočnímu menu by však nemělo chybět ani kvalitní víno, které bude s podávanými chody dokonale korespondovat.

Pokud chcete sladit nápoje přesně podle jídel, která budete podávat, přinášíme vám jednoduchý přehled:

Trhanec či bramborová placka na Škaredou středu

Ačkoli tradice velí podávat nevzhledné, až škaredé jídlo, jistě to nemusí platit o jeho souhře s podávaným vínem. K bramborovým plackám se hodí suchý Ryzlink, má příjemnou osvěžující chuť. Zemité bramboráky tak pozvedne a rozveselí, jen si dejte pozor na množství česneku, které do bramborové směsi přidáte, přílišné množství by vaše chuťové pohárky mohlo otupit.

Kopřivová nádivka 

Zelený čtvrtek se nese v duchu této barvy. Velikonoční i jarní nádech zaručí mladé kopřivy. Sauvignon Blanc svou lehkou kyselinkou a minerální chutí divokost kopřivy zkrotí. Je vhodný také k rybám či řízkům.

Tradiční, moderní i historické pojetí velikonoční nádivky

Velikonoční veselí se neobejde bez voňavé domácí nádivky. Odkud se tradice pečení hlavičky vzala, jaké suroviny v ní...

Uzené maso

Tradiční velikonoční nádivku s uzeným masem hravě doplní růžové či lehké červené víno. Pokud doma máte chlazené Chardonnay, i jeho lehká kyselinka doplní chuť nádivky.

Jehněčí maso

Pro výrazné jehněčí maso, které doplňujeme především bylinkami, bychom měli vybrat také vyzrálé červené víno, v jehož chuti převažuje lesní ovoce. Sáhněte po odrůdě Rulandském modré či Merlotu. Chybu však neuděláte ani růžovým vínem, nejlépe Zweigeltrebe rosé, které nechte nachladit v lednici jako bílé víno.

Proč ochutnat kůzlečí nebo jehněčí maso?

Přemýšlíte, čím o velikonočních svátcích překvapit partnera nebo malé mlsouny? Vyzkoušejte speciality z jehněčího nebo...

Vejce a vajíčková pomazánka

K Velikonocům neodmyslitelně patří také vajíčka. Především na Velikonoční pondělí si koledníci přinášejí plné košíčky uvařených vajec. K pomazánce si nalijte neutrálního bílého vína. Dejte chladit odrůdy Veltlínu, Rulandské bílé nebo italské Soave. Odrůda pocházející z vinařské oblasti kolem Benátek je plná ovocné chuti a svou vůní vás přenese až na náměstí svatého Marka.

Kůzlečí maso

Nezaměnitelnou chuť kůzlečího masa doplní výrazný Pinot Noir či španělské Tempranillo plné ovocné chuti. Suché Veltlínské zelené, které pochází z Rakouska, se ke kůzlečímu masu hodí stejně dobře jako skaliska ke kamzíkovi. Ani starobylá odrůda Rulandské bílé, známá také jako Pinot Blanc, vám požitek z pečínky nepokazí.

Pečené vepřové

K pečenému vepřovému masu servírujte suchá, bílá vína plné chuti. Znovu vám bude k ruce Veltlínské zelené, zde si však dejte práci a sežeňte pozdní sběr. Stejné jakosti hledejte u Sylvánského zeleného vína, jehož původ sahá až do starobylého Říma. Sylvánské vás překvapí svou kořenitou chutí, která zráním získává na jemnosti i harmonii.

Králičí maso

U králičího masa hraje důležitou roli jeho úprava. Pokud jej pečete se zeleninou, otevřete si Modrého Portugala či výrazný Ryzlink vlašský. Ke králíkovi na smetaně se více hodí Neuburské či suché Veltlínské červené, odrůda s nižšími kyselinkami sytě žluté barvy s bezovou až mandlovou vůní.

Králík na paprice

Králík na paprice je důkazem toho, že s dobrým receptem zvládnete i tradiční jídlo stejně dobře jako babičky.

Klobásky

Masovým klobáskám vdechnou jiný ráz červená kořeněná vína. Sáhněte po kvalitě a ve vinárně si vyberte Syrah (také Shiraz). Velice stará odrůda červeného vína získala své jméno po íránském Šírázu, starověkém obchodním centru s kvalitním vínem. Tato odrůda vás zaujme svou sytou barvou a fialkovou vůní.

Související

Slepičí pekáček à la nádivka

Velikonoce jsou už na dohled, tak není od věci otestovat nové recepty na nádivky – když vám tahle...

Svěží a odlehčené velikonoční menu

Velikonoce patří, podobně jako jiné významné svátky, k období bujarého veselí a bohatého hodování. Zkuste to letos...

Velikonoce

Velikonoce se záplavou čokoládových vajíček a zajíčků vnímáme čím dál více jako dětský svátek. Pro naše předky ale...

Jaké víno podávat k velikonočnímu menu?

Sommelier Vín Apetit pro vás vybral ideální vína k jednotlivým chodům naše jarního svátečního menu!

Podle čeho si vybrat skutečné svatomartinské víno

Svátky svatého Martina nejsou spjaty pouze s voňavou pečenou husou. Jsou také první možností, jak ochutnat...

Mazanec, nádivka, jidáše aneb co se jedlo o Velikonocích

Po půstu přichází zasloužené období plné dobrého jídla, které oslavuje návrat lehkých a svěžích chutí. Naši předci v...

Jaké víno nalít do sklenek k nedělnímu obědu?

Sommelier Vín Apetit pro vás vybral ideální vína k jednotlivým chodům našeho nedělního menu!

Velikonoce v přírodních barvách. Vyzkoušejte triky pro barvení vajíček bez chemie

Cibulové slupky na obarvení velikonočních vajíček zná určitě každý. Věděli jste, že skvěle poslouží také červená řepa,...

Přidat komentář