Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
3 tipy na velikonoční víkend

3 tipy na velikonoční víkend

Víkendové počasí moc slibně nevypadá. O to lákavější jsou však akce, které na svátky jara připravily hrady, zámky a města.
6. 4. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Velikonoční trhy na Staroměstském náměstí


Spojte návštěvu pražských památek s návštěvou velikonočních trhů na Staroměstském náměstí. Návštěvníci se mohou těšit na pestrý program spojený s ochutnávkou velikonočních dobrot, třeba velikonoční nádivky nebo jidášů s medem. Na své si přijdou dospělí, které rozhoupou brazilské rytmy v podání Tam-Tam Orchestra, i děti, pro které zahraje Divadélko Romaneto.


Velikonoční výstava na zámku v Teplicích


Máte-li do Prahy daleko nebo chcete vyrazit do jiných koutů naší republiky, navštivte Teplice. Tam si prohlédněte místní zámek s výstavou tradičních velikonočních zvyků a pověr z venkovského i měšťanského prostředí. Výstava je otevřena do 15. dubna, v sobotu a neděli od 10 do 12 a od 13 do 17 hodin. Více informací na www.muzeum-teplice.cz.


Přivítejte Velikonoce na Křivoklátu


V sobotu 7. dubna máte možnost přivítat Velikonoce v knížecím stylu. Přeneste se o 150 let nazpět a zažijte tradiční vítání jara v prostorách hradu Křivoklát společně s knížecí rodinou. Na nádvoří hradu vás čeká tradiční řemeslnický jarmark, k poslechu zahraje křivoklátský flašinetář nebo si poslechnete povídání o knížecí rodině. Akce se koná od soboty 7. dubna do Velikonočního pondělí 9. dubna. Program začíná vždy v 10 hodin. Informace najdete na www.krivoklat.cz.

Připravila Irena Vaňková

Přidat komentář