Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend 23.–24. 11.

Koncem listopadu jako by se gastronomické akce pomalu ukládaly k zimnímu spánku. Počasí už moc nepřeje venkovním festivalům, a tak se milovníci dobrého jídla a pití přesouvají pod střechu. Stále je ještě čas posvícení a neděle předcházející svátku svaté Kateřiny patřila v mnoha obcích kachním a husím hodům a koštu mladého vína. Na Moravě se tradice drží dodnes, takže tam i tento víkend ochutnáte víno i pečínku.
21. 11. 2019 | Autor: redakce Apetitu

Gastrofest

21.–23. 11., čtvrtek–sobota 10.00–18.00, České Budějovice, Výstaviště České Budějovice

Množství odborných soutěží, cooking show i ochutnávky ze světových kuchyní, například mexické, mongolské, maďarské, řecké, francouzské, belgické, švýcarské či americké, nabízí třídenní gastronomický festival v Českých Budějovicích. Součástí jsou i prezentace žáků odborných škol a firem podnikajících v gastronomii.

Vstup: plné 150 Kč, studenské 100 Kč, dětské a seniorské 50 Kč

Pelmeně a vareniky v Babiččině zahradě

22.–24. 11., 12.00–23.00, Průhonice, restaurace Babiččina zahrada

Těstovinové taštičky s různými náplněmi si vychutnejte na přehlídce ukrajinské kuchyně v podání Bistra Váleček, jehož posádka bude tentokrát od pátku až do neděle vařit v průhonické restauraci Babiččina zahrada. Těšte se na masové a lososové pelmeně či vareniky plněné bramborami s cibulí, zelím nebo sladkými višněmi.

Vstup: info na místě

 

Kateřinská výstava mladých vín

22. 11., od 15.00, Rakvice, vinařský dům Dominant

Ochutnat a zároveň ohodnotit vína místních vinařů se vydejte do Rakvic. Součástí degustace je i folklorní vystoupení. Vyhlášení výsledků hodnocení vín je naplánováno na 20.00.

Vstup: 300 Kč, v ceně sklenička a volná degustace vín

 

Košt mladých vín z Modrých Hor

23. 11., od 18.00, Němčičky, kulturní dům

Na posvícenskou husu a mladá vína vás zvou vinaři z Němčiček. A nebude se jenom hodovat, dojde i tanec a zpěv. Kdo si na ani jedno, ani druhé netroufá, může se s živou cimbálovou muzikou alespoň pohupovat do rytmu.

Vstup: info na místě

 

Žehnání mladého vína

24. 11., od 15.00, Velké Pavlovice, Vinné sklepy Františka Lotrinského

Vlastní vzorek letošního vína můžete donést k požehnání ve Velkých Pavlovicích. Pokud nejste majitelem vinohradu, můžete přijít alespoň okoštovat, poslechnout si cimbálovou muziku a pobýt mezi vinaři. Zváni jsou totiž všichni milovníci vína a dobré nálady.

Vstup: dobrovolné vstupné

Přidat komentář