0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 23.–24. 11.

pec
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Koncem listopadu jako by se gastronomické akce pomalu ukládaly k zimnímu spánku. Počasí už moc nepřeje venkovním festivalům, a tak se milovníci dobrého jídla a pití přesouvají pod střechu. Stále je ještě čas posvícení a neděle předcházející svátku svaté Kateřiny patřila v mnoha obcích kachním a husím hodům a koštu mladého vína. Na Moravě se tradice drží dodnes, takže tam i tento víkend ochutnáte víno i pečínku.

Gastrofest

21.–23. 11., čtvrtek–sobota 10.00–18.00, České Budějovice, Výstaviště České Budějovice
Množství odborných soutěží, cooking show i ochutnávky ze světových kuchyní, například mexické, mongolské, maďarské, řecké, francouzské, belgické, švýcarské či americké, nabízí třídenní gastronomický festival v Českých Budějovicích. Součástí jsou i prezentace žáků odborných škol a firem podnikajících v gastronomii.

  • Vstup: plné 150 Kč, studenské 100 Kč, dětské a seniorské 50 Kč

pirohy

Pelmeně a vareniky v Babiččině zahradě

22.–24. 11., 12.00–23.00, Průhonice, restaurace Babiččina zahrada
Těstovinové taštičky s různými náplněmi si vychutnejte na přehlídce ukrajinské kuchyně v podání Bistra Váleček, jehož posádka bude tentokrát od pátku až do neděle vařit v průhonické restauraci Babiččina zahrada. Těšte se na masové a lososové pelmeně či vareniky plněné bramborami s cibulí, zelím nebo sladkými višněmi.

  • Vstup: info na místě

Kateřinská výstava mladých vín

22. 11., od 15.00, Rakvice, vinařský dům Dominant
Ochutnat a zároveň ohodnotit vína místních vinařů se vydejte do Rakvic. Součástí degustace je i folklorní vystoupení. Vyhlášení výsledků hodnocení vín je naplánováno na 20.00.

  • Vstup: 300 Kč, v ceně sklenička a volná degustace vín

Košt mladých vín z Modrých Hor

23. 11., od 18.00, Němčičky, kulturní dům
Na posvícenskou husu a mladá vína vás zvou vinaři z Němčiček. A nebude se jenom hodovat, dojde i tanec a zpěv. Kdo si na ani jedno, ani druhé netroufá, může se s živou cimbálovou muzikou alespoň pohupovat do rytmu.

  • Vstup: info na místě

Žehnání mladého vína

24. 11., od 15.00, Velké Pavlovice, Vinné sklepy Františka Lotrinského
Vlastní vzorek letošního vína můžete donést k požehnání ve Velkých Pavlovicích. Pokud nejste majitelem vinohradu, můžete přijít alespoň okoštovat, poslechnout si cimbálovou muziku a pobýt mezi vinaři. Zváni jsou totiž všichni milovníci vína a dobré nálady.

  • Vstup: dobrovolné vstupné
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby
  • Jak na to

Dutch baby: Neodolatelná palačinka z trouby

Vydatná snídaně, rychlá večeře nebo jednoduchý dezert? To je Dutch baby – palačinka z jedné pánve, která udělá parádu na každém stole. Není s ní skoro žádná práce, máte hned hotovo a hodí se na ni čerstvé ovoce s javorovým syrupem, ale i...

Obchod Apetit