10 jednoduchých receptů pro Big Green Egg

sdílet:
Pořídili jste si keramický gril a hledáte inspiraci? Přinášíme vám klasické recepty pro vaše Big Green Egg, které se hodí pro každou příležitost a nikdy nezklamou. S těmito 10 snadnými a jednoduchými recepty vždy připravíte skvělé pohoštění.

Nejlepší BBQ recepty

Jednoduché recepty pro Big Green Egg využijete při mnoha příležitostech. Nezáleží na tom, jestli s grilováním teprve začínáte nebo jste již zkušený expert, díky Big Green Egg připravíte lahodné jídlo, klidně i na poslední chvíli, a výsledek uspokojí i nejnáročnější hosty.

Jak na to?

Pokud jste čerstvými majiteli Big Green Egg a s vařením v keramickém grilu zatím nemáte zkušenosti, videonávod, jak používat Big Green Egg, v němž se dozvíte vše o jeho obsluze, včetně zapálení, regulaci teploty a technikách vaření od grilování, přes nepřímé vaření a pečení až po uzení, najdete na stránkách výrobce

Party může začít!

Při seznamování s vaším novým Big Green Egg je nejlepší začít jednoduchými základními recepty, které jsou založené na jedné hlavní ingredienci. Díky získaným zkušenostem brzy zjistíte, že vaření v Big Green Egg není vůbec složité a vy se budete moci pustit do experimentování a vytváření vlastních variací. Zanedlouho se stanete přeborníkem ve venkovním vaření a stolování se ve vaší domácnosti přesune na terasu či do zahrady pod stromy. Koneckonců na čerstvém vzduchu přece chutná nejlépe!

10 jednoduchých receptů

Když chystáte večeři pro rodinu, můžete tyto snadné recepty připravit jednotlivě. A jestliže čekáte větší společnost, jednoduše si z nich nakombinujte celé menu!

Grilované křupavé kuře

Pro přípravu tohoto jednoduchého jídla potřebujete pouze kuře, olivový olej, marinádu a barbecue omáčku pro servírování. Pokud opravdu spěcháte nebo si chtete přípravu maximálně zjednodušit, můžete použít i kupovanou marinádu a omáčku. Podávejte s grilovanou zeleninou. Celý recept najdete zde.

Grilovaný květák, celer a lilek

Grilování zeleniny je opravdu snadné a pobyt v Big Green Egg promění v lahůdku i ty druhy, od kterých by to člověk nečekal. Budete překvapeni, jak skvěle chutná grilovaný celer! Provedeme vás přípravou krok za krokem. A vy pak tentýž postup můžete použít i pro ostatní BBQ recepty.

Restované brambory

Brambory restované v tomto stylu vypadají velmi efektně, ale přitom jsou jednoduché na přípravu. K dokonalému propečení potřebují sice 90 minut, ale po počátečním nakrájení už jim nebudete muset věnovat téměř žádnou pozornost. Big Green Egg odvede práci za vás a vy získáte vynikající přílohu k menu. Můžeme začít!

Grilovaný T-bone steak 

 Z grilování velkých kusů masa má mnoho z nás obavy. Ale je to jednodušší, než si myslíte. Když budete postupovat podle tohoto receptu, nemůžete nic pokazit. Důležité je, abyste v Big Green Egg dosáhli správné teploty, pak bude steak hotový za 10 minut! Pro ten nejkrásnější grilovací vzorek použijte litinový rošt, který výborně vede teplo a zajistí masu rovnoměrné propečení.

Côte de boeuf

Ještě náročnější se zdá připravit na grilu celou pečeni, jako je například côte de boeuf. Ve skutečnosti je to ale snadné. Použijte reverzní metodou grilování. Zní to složitě? Žádný strach. Vše, co je potřeba udělat, je péct maso v Bigg Green Egg při konstatní teplotě a na závěr ho nechat chvíli grilovat, aby získalo lahodnou křupavou kůrku.

Hamburger v housce

Kompletní recept na domácí hamburgery, které v Big Green Egg připravíte rychle a jednoduše. Se slaninou, čedarem a jalapeño chutnají prostě fantasticky! Přípravou vás provede názorné video.

Vepřový bůček

Vepřový bůček můžete jak udit, tak péct za pomoci techniky nepřímého vaření. Oba způsoby přípravy dostanou v Big Green Egg z masa to nejlepší. Vyzkoušejte křupavý bůček na asijský způsob nebo nasolený a uzený vepřový bůček.

Uzený losos

Máte rádi uzeného lososa? V Big Green Egg si ho jednoduše připravíte i doma. S dřevěnými udicími štěpkami je to hračka. Za půl hodinky můžete podávat! Podrobný návod najdete zde.

Uzený pstruh

V Big Green Egg můžete udit i jiné druhy ryb. Skvěle chutná třeba pstruh lososový, známý také jako pstruh duhový. Po vyuzení ho můžete rovnou servírovat (počítejte s jednou rybou na porci) nebo z něj připravit lahodnou pomazánku. Pro recept klikněte zde.

Kam pro radu?

Další tipy, návody a recepty najdete na stránkách Big Green Egg, kde se můžete i podívat na nabídku grilů, příslušenství a dalších doplňků. Ještě Big Green Egg nevlastníte, ale uvažujete o jeho koupi? V tom případě můžete do konce června využít nabídky na nejoblíbenější modely velikosti M a L a zakoupit je u autorizovaných distributorů v setu se stojanem za výhodnou cenu.

 

 

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit