0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Barová židle jako součást domácnosti? Jaké má výhody?

Barová židle jako součást domácnosti? Jaké má výhody?
sdílet:
Barové židle již nejsou jen doménou barů či restaurací. Našly své uplatnění i v českých domácnostech. Jsou vhodnou alternativou pro tradiční židle a taburety. Je však barová židle vhodná jako součást kuchyně? Jaké jsou její přednosti?

Barová židle Dan
Foto: Barová židle Dan, archiv eŽidle.cz

Kam umístit barovou židli?

Pro nákup barových židlí do bytu či domu bychom se měli rozhodnout co nejdříve. Pozdější výběr tohoto elementu může mít za následek vyšší náklady na úpravu dispozic.

Barové židle nezabírají mnoho místa. Mohou být však překážkou, pokud je nevybereme v souladu s jinými prvky nábytku, kde se právě tyto židle mají nacházet. Je zřejmé, že u klasického stolu barové židle nepoužíváme s ohledem na jejich určení a výšku. Proto je nutné, abychom si stanovili místo v rámci obývacího pokoje či kuchyně, kam barové židle umístíme. Toto místo musí být uzpůsobeno výšce stoliček.

Nabídka barových křesel je velmi široká. Na trhu lze nalézt spoustu modelů. Příkladem jsou barové židle obchodu eZidle.cz, naleznete zde různé druhy židlí. Čalouněné modely mají k dispozici 55 druhů potahových látek a 15 odstínů dřeva.

Jak poznáme dobrou barovou židli?

Výběr barové židle může být oříškem, zvláště pokud je nabídka obchodů tak široká. V praxi to ale není nic složitého. Pokud vybíráme barovou židli, měli bychom vzít v úvahu, jaký typ nám nejvíce vyhovuje.

Barová židle by měla odpovídat stylu, v jakém je Váš interiér. Do toho počítáme nejen vzhled židle, ale i materiál, ze kterého je barová židle. Ideální výběr však neznamená, že židle nemůže hrát hlavní roli v interiéru nebo být jeho kontrastním.

Barová židle Arosa
Foto: Barová židle Arosa, archiv eŽidle.cz

Během nákupu je nutné vzít v úvahu, zda má židle nastavitelnou výšku. Pro děti je tato varianta ideální, pokud lze nastavit výšku sedáku jejich potřebám. Důležitým elementem je také opěrka nohou, proto je vhodné znát výšku jejího umístění, abychom zjistili, zda její využití bude komfortní.

Barová židle – jaké jsou její výhody?

 S rostoucí oblibou barových židlí se objevuje spousta výhod, které charakterizují jejich roli v rámci domácnosti. Barová židle je praktickým elementem, který oceňujeme hlavně díky jednoduchosti a funkčnosti, modernímu vzhledu, který se hodí do každého typu interiéru, ať už jde o interiér moderního domova, vintage, rustikální nebo stále více oblíbená aranžmá ve skandinávském či industriálním stylu.

Barová židle je ozdobou interiéru. Je vhodná pro jakýkoliv styl interiéru a dodá interiéru špetku exkluzivity. Je však vhodné ji vybrat shodně s vybavením interiéru, ve kterém se má nacházet a užívat.

Barová židle Mariquita
Foto: Barová židle Mariquita, archiv eŽidle.cz

Proč koupit barové židle? 

V českých domácnostech se stále častěji objevují ostrůvky či jejich variace, vysoké pracovní desky. Tato řešení můžeme nalézt v malých kuchyních, kuchyňských koutech, stejně jako ve velkých kuchyních či moderních otevřených obývacích částech bytu či domu. Barová židle je ideální do takového interiéru, její užitné vlastnosti jsou velmi důležité, ale může plnit zároveň roli dekorační. Vše záleží od kreativity a potřeb uživatele.

Apetit magazín

Týdenní úsporná kuchařka aneb levné recepty na každý den
  • Tipy redakce

Týdenní úsporná kuchařka aneb levné recepty na každý den

Růst cen potravin nenahrává drahým surovinám, a tak jsme se rozhodli, že vám každý týden připravíme sedm skromných receptů, podle kterých můžete každý den uvařit nebo se alespoň inspirovat. Pojďte s námi vařit za pár korun, ale přesto...
Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...
AD
Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy
  • Nakupujeme

Vychutnejte si nekonečný kontrast a fascinující barvy

Díky vyspělým technologiím, kterými jsou televize LG doslova našlapané, se otevírá celá škála nových možností na sledování obsahu a také hraní her. Nejzásadnější je zde technologie samotného zobrazení obrazu OLED. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč