0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Barová židle jako součást domácnosti? Jaké má výhody?

Barová židle jako součást domácnosti? Jaké má výhody?
sdílet:
Barové židle již nejsou jen doménou barů či restaurací. Našly své uplatnění i v českých domácnostech. Jsou vhodnou alternativou pro tradiční židle a taburety. Je však barová židle vhodná jako součást kuchyně? Jaké jsou její přednosti?

Barová židle Dan
Foto: Barová židle Dan, archiv eŽidle.cz

Kam umístit barovou židli?

Pro nákup barových židlí do bytu či domu bychom se měli rozhodnout co nejdříve. Pozdější výběr tohoto elementu může mít za následek vyšší náklady na úpravu dispozic.

Barové židle nezabírají mnoho místa. Mohou být však překážkou, pokud je nevybereme v souladu s jinými prvky nábytku, kde se právě tyto židle mají nacházet. Je zřejmé, že u klasického stolu barové židle nepoužíváme s ohledem na jejich určení a výšku. Proto je nutné, abychom si stanovili místo v rámci obývacího pokoje či kuchyně, kam barové židle umístíme. Toto místo musí být uzpůsobeno výšce stoliček.

Nabídka barových křesel je velmi široká. Na trhu lze nalézt spoustu modelů. Příkladem jsou barové židle obchodu eZidle.cz, naleznete zde různé druhy židlí. Čalouněné modely mají k dispozici 55 druhů potahových látek a 15 odstínů dřeva.

Jak poznáme dobrou barovou židli?

Výběr barové židle může být oříškem, zvláště pokud je nabídka obchodů tak široká. V praxi to ale není nic složitého. Pokud vybíráme barovou židli, měli bychom vzít v úvahu, jaký typ nám nejvíce vyhovuje.

Barová židle by měla odpovídat stylu, v jakém je Váš interiér. Do toho počítáme nejen vzhled židle, ale i materiál, ze kterého je barová židle. Ideální výběr však neznamená, že židle nemůže hrát hlavní roli v interiéru nebo být jeho kontrastním.

Barová židle Arosa
Foto: Barová židle Arosa, archiv eŽidle.cz

Během nákupu je nutné vzít v úvahu, zda má židle nastavitelnou výšku. Pro děti je tato varianta ideální, pokud lze nastavit výšku sedáku jejich potřebám. Důležitým elementem je také opěrka nohou, proto je vhodné znát výšku jejího umístění, abychom zjistili, zda její využití bude komfortní.

Barová židle – jaké jsou její výhody?

 S rostoucí oblibou barových židlí se objevuje spousta výhod, které charakterizují jejich roli v rámci domácnosti. Barová židle je praktickým elementem, který oceňujeme hlavně díky jednoduchosti a funkčnosti, modernímu vzhledu, který se hodí do každého typu interiéru, ať už jde o interiér moderního domova, vintage, rustikální nebo stále více oblíbená aranžmá ve skandinávském či industriálním stylu.

Barová židle je ozdobou interiéru. Je vhodná pro jakýkoliv styl interiéru a dodá interiéru špetku exkluzivity. Je však vhodné ji vybrat shodně s vybavením interiéru, ve kterém se má nacházet a užívat.

Barová židle Mariquita
Foto: Barová židle Mariquita, archiv eŽidle.cz

Proč koupit barové židle? 

V českých domácnostech se stále častěji objevují ostrůvky či jejich variace, vysoké pracovní desky. Tato řešení můžeme nalézt v malých kuchyních, kuchyňských koutech, stejně jako ve velkých kuchyních či moderních otevřených obývacích částech bytu či domu. Barová židle je ideální do takového interiéru, její užitné vlastnosti jsou velmi důležité, ale může plnit zároveň roli dekorační. Vše záleží od kreativity a potřeb uživatele.

Apetit magazín

Komerční sdělení
Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?
  • Zdraví a výživa

Superpotraviny dobývají svět. Po kterých Češi šílí?

Superpotraviny a takzvané potraviny budoucnosti si čím dál více získávají na popularitě. Pandemie koronaviru, ale také obavy o životní prostředí přivedly mnoho Čechů ke zdravější stravě. Které značky jsou nejpopulárnější? A proč Češi šílí...
Co pijí Řekové? Poznejte ouzo s chutí lékořice
  • Tipy a triky

Co pijí Řekové? Poznejte ouzo s chutí lékořice

Poznejte s námi jeden ze symbolů Řecka –⁠ alkoholický nápoj ouzo (čti úzo) výjimečný svou lékořicovou chutí. Z čeho se ouzo vyrábí, jak ho správně pít a co je takzvaný ouzo efekt? ...
Jak na masové kuličky
  • Tipy a triky

Jak na masové kuličky

Dají se různě ochucovat  a připravit na sto způsobů. Lze je péct v troubě a taky mrazit. Masové kuličky mají jenom samá plus a na našich redakčních večírcích zmizí vždycky jako první. Potřebujete další důvod k tomu je vyzkoušet? ...
KVÍZ: Vyznáte se v českých krajových specialitách?
  • Kvízy

KVÍZ: Vyznáte se v českých krajových specialitách?

Knedlo vepřo zná každý – oblíbený český pokrm nabízejí nejen hospody a restaurace ale také školní jídelny a kantýny. Česká kuchyně má ovšem daleko víc co nabídnout. Důkazem jsou speciality z českých a moravských koutů. Schválně, s kolika z...
Komerční sdělení
Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!
  • Lidé a jídlo

Nadýchané, a přece udržitelné mlsání!

Sladká, příjemně nadýchaná a křupavá svačinka, která se doslova rozpustí na jazyku a vy si ji nejlépe vychutnáte v kombinaci s oblíbenou kávou nebo čajem. Takové chvíle moc nestojí, o to důležitější a povznášející v životě jsou. Užijte si...

Obchod Apetit