0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Kam za vínem – od pátku 31. 8. do neděle 2. 9.

Kam za vínem – od pátku 31. 8. do neděle 2. 9.
sdílet:
Vinobraní a s ním spojené slavnosti vína jsou v plném proudu. Přinášíme vám tipy, kam za burčákem i za vínem.

Zarážení hory Němčičky

31. 8.–1. 9., pátek od 18.00, sobota 10.00–19.00, Němčičky

Zarážení hory, cimbálová muzika, krojované folklorní soubory a otevřené sklepy na vás čekají v Němčičkách. Kromě vína a burčáku se můžete těšit na občerstvení z udírny a pohoštění přímo u vinařů.

Vstup: pátek – 100 Kč, sobota – 600 Kč, zahrnuje vstup do otevřených sklepů, degustaci v hodnotě 200 Kč, degustační skleničku, mapu

 

Burčákové slavnosti a vinobraní

31. 8. –2. 9., Zaječí, Vinařství u kapličky

První burčák z místních vinohradů vyrazte ochutnat do Zaječí. Pokud by vás ochutnávka příliš zmohla, v malebném Vinařství u kapličky se můžete i ubytovat.

Vstup: info na místě

 

Mutěnické vinařské dny

31. 8.–2. 9. pátek od 20.30, sobota od 15.30, neděle od 10.30. Mutěnice, Pod Búdama

Návštěvou divadelního představení pod širým nebem můžete zahájit v pátek vinařské dny v Mutěnicích. V sobotu se těšte na zarážení hory, vystoupení folklorních souborů a cimbálovku, dražbu hroznu a zajímavých vín, a hlavně ochutnávku vína a burčáku. V neděli pak můžete zpytovat svědomí při vinařské mši svaté.

Vstup: pátek – 50 Kč, sobota – 100 Kč

 

Zarážání hory Nechory – Prušánky

1. 9., při západu slunce, Nechory – Prušánky

Prastarý obyčej zarážení (nebo chcete-li nářečně zarážání) hory můžete zhlédnout i v Nechorách. Akci doprovodí zpěv lidových písní a popíjení vína.

Vstup: info na místě

 

Dobříšský festival vína

1. 9., 11.00–22.00, Dobříš, Kopáčkův dvůr

Ochutnat vína z celého světa budete moci na Festivalu vín v Dobříši. K vínům se budou podávat sýrové speciality a ochutnávku vám zpestří poslech živé hudby.

Vstup: degustační kupony v hodnotě 10 Kč k zakoupení na místě

 

Vinařské slavnosti

1. 9., 11.00–24.00, zámek Dobřichovice

Tiché aukce vín a ochutnávky naslepo se můžete zúčastnit ve vinotéce a v přízemí zámku v Dobřichovicích. Další vinné stánky, občerstvení a prezentaci lokálních restaurací najdete u kostela. Tam se také můžete zúčastnit pokusu o překonání českého rekordu v nejpočetnějším řetězovém přípitku vínem.

Vstup: 80 Kč

 

Zarážání hory Šardice

2. 9., od 16.00, Šardice

Nedělní odpoledne v Šardicích bude patřit zarážení hory, těšit se kromě slavnosti můžete také na víno a mužský, ženský a dětský pěvecký sbor.

Vstup: 50 Kč, víno k ochutnávce zdarma

 

Svátek burčáku a vína u Máchova jezera

2. 9., od 13.00, Máchovo jezero, hotel Port

Na netradičním místě si můžete v neděli vychutnat bílý i růžový burčák a vína z produkce Vinných sklepů Valtice. Ochutnávku vín doprovodí cimbálová muzika. Bohatý program, jako jsou například loutkové představení divadla Minor nebo linorytová dílna, je přichystán pro děti, ty si navíc pochutnají na mražených ovocných specialitách. Na jezero bude moci v pravidelných intervalech od hotelového mola vyrážet na vyhlídkovou plavbu lodí.

Vstup: zdarma

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit