0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nakoukněte ke Koukalovým

AD
Gábina a Petr Koukaloví
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Zajímá vás, jak vypadá „finské bydlení promyšlené srdcem“? V tom případě vás zveme vás na návštěvu ke známému sportovní páru Gábině a Petrovi Koukalovým, kteří si užívají nové bydlení v Green Motol, v elegantním projektu finského developera YIT. 

Projíždíme okolo Anděla na Smíchově a po pár minutách jízdy z centra se vysoko nad silnicí, v sousedství hotelu Golf, objeví bytový areál Green Motol. Již na první pohled je jiný než podobné stavby českých developerů. Severský design, typický svou jednoduchostí, moderní elegancí a čistou, vytříbenou formou, se zde skví v celé své kráse. Okamžitě registrujeme, že slovo „Green“ v názvu není samoúčelné, ale dokonale vystihuje všudypřítomnou zeleň v celém komplexu. Ten je navíc obklopen přírodním parkem Košíře-Motol, jehož součástí je i golfového hřiště.

Před jedním z moderních domů nás vítá dnešní hostitel Petr Koukal, několikanásobný mistr ČR v badmintonu a manžel biatlonistky Gabriely Koukalové, která nám mává z balkonu. Cestou ke Koukalovým nám dochází další věc, a to, že nikde nejsou žádná auta. Petr nám vysvětluje, že ke každému bytu patří parkovací místo, umně skryté v podzemních garážích. Tak jako všechny projekty společnosti YIT je i Green Motol stavěn podle severských standardů, takže podobných, život zpříjemňujících trendů, je kolem nás mnohem víc.

Výtahem vyjíždíme do 4. patra a vcházíme do bytu, kde nás vítá usměvavá sympatická Gábina Koukalová. Usedáme v obývací zóně, dostáváme výtečnou kávu a rozhlížíme se kolem sebe. Byt je dispozičně řešen jako 2+KK s praktickou komorou a velkým balkonem. Ihned nás zaujala nezvykle velká okna s nízkými parapety, kterými zvenku přichází spousta světla a která jsou v některých bytech dokonce rohová.

Z prostorného balkonu je nádherný výhled do parku a vnitrobloku, jehož součástí jsou předzahrádky, které jsou od okolního prostoru odděleny gabionovými zídkami. Ty jsou porostlé popínavými rostlinami, které šplhají i po fasádách domů, aby celý areál zapadl do okolní přírody. Petr Koukal, jinak velký milovník golfu, se směje, že kdyby byly okolní stromy nižší, mohla by Gábina z balkonu sledovat, jak mu to (ne)jde na golfu. Jen tak pro zajímavost, k jamce č. 5 to má Petr z domu ještě blíž než na tramvajovou zastávku.

gábina a petr

Petr a Gábina jsou s bydlením od YIT velmi spokojeni. Nejvíce oceňují klid lokality, spoustu zeleně, perfektní dostupnost centra i fakt, že na letiště, odkud často létají na závody, je to autem čtvrt hodinky. Jako vrcholoví sportovci vítají také možnost tréninku prakticky za domem, kde jsou v přírodním parku ideální podmínky pro běh a jízdu na kole nebo skvělé terény na běžky.

Naše dnešní návštěva u Koukalových končí, ale vy můžete pokračovat na webových stránkách nakouknete.cz, kde se můžete podívat na domácí videa Gábiny s Petrem o bydlení ve finském stylu, exkluzivní fotografie, rozhovory a mnohé další.

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč