0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Prohlášení – Apetit piknik

Prohlášení – Apetit piknik
sdílet:

V návaznosti na sdělení Hygienické stanice hlavního města Prahy (dále jen „HSHMP“) ze dne 12. 7. 2016 týkající se akce Apetit piknik, která se uskutečnila 25. 6. 2016 v pražské Grébovce, sdělujeme následující:

  • HSHMP formou elektronických dotazníků oslovila celkem 131 účastníků této akce, kteří udávali zažívací obtíže po konzumaci pokrmu „Egg Benedict“.
  • Do dnešního dne bylo u 14 návštěvníků z Prahy kultivačně potvrzena Salmonella enteritidis, genotypizací prvních třech kmenů pak zjištěn fágový typ 8, který má úzkou návaznost na drůbež.
  • Státní veterinární správa České republiky provedla odběr vzorků z neregistrovaného chovu, odkud pocházela vejce, ze kterých byl pokrm připraven.
  • Bližší informace bude HSHMP poskytovat průběžně, po obdržení výsledků ze šetření Státní veterinární správy ČR.

 

Během pondělí 18. 7. 2016 bude mít HSHMP dostupné informace také o počtu nakažených mimopražských účastníků akce. Předpokládá se, že celkový počet bude v řádech jednotek.

Burda Praha, spol. s r.o. s úřady a s prodejcem, od kterého s největší pravděpodobností nákaza pochází, nadále komunikuje a je součinná při dalším šetření.

 

V případě dalších dotazů, týkajících se zejména přípravy pokrmů, se, prosím, obracejte přímo na prodejce.

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit