Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Hoffmeister získal francouzskou cenu za turistiku

Hoffmeister získal francouzskou cenu za turistiku

Francouzský výbor, založený před půl stoletím k oceňování významných počinů, udělil včera českému hoteliérovi Martinu Hoffmeisterovi prestižní cenu za jeho zásluhy v mezinárodní turistice. Zlatou trofej s oceňovací listinou mu předal na českém velvyslanectví v Paříži předseda organizace Alain de Tiliere. Podle Francouzského výboru se ocenění dostává po Nizozemsku a Indii poprvé do rukou občana České republiky. Hoffmeister vede luxusní stejnojmenný hotel na Malé Straně v Praze. Za krásu prostředí protknutou českou tradicí jej ocenil například i spisovatel Milan Kundera.
13. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

„Bez dosažení kvality by to nebylo samozřejmě možné,“ řekl k podmínkám získání trofeje Hoffmeister, který si zakládá rovněž na hotelové restauraci. „Snažíme se o to, aby česká kuchyně byla sice ovlivněna moderní kuchyní, které vévodí ta francouzská, ale aby zůstala česká,“ zdůraznil. Podle něj je důležité, aby si byl host v jeho hotelu s českou osobitostí vědom toho, že je v Praze, a ne ‚někde‘. Cena pro něho zároveň znamená, že je české hoteliérství bráno v potaz.

Hoffmeistr převzal cenu ve svém dětském pokoji

Francouzský výbor uděluje nejrůznější druhy ocenění. Nejvýznamnější jsou národní, které se dávají osobnostem nebo firmám zvyšujícím prestiž Francie a přispívajícím k jejímu kulturnímu věhlasu v zahraničí. K dalším cenám patří ty za záslužnou činnost v oblasti průmyslu, obchodu, řemesel nebo služeb. Mezi laureáty jsou například Pablo Picasso, Salvador Dalí, ale také pařížská Opera, divadlo Comédie Française, výrobce luxusních hodinek Longines a nejrůznější společnosti, včetně francouzských drah nebo vedení automobilky Renault.

Hoffmeister si vysvětluje obdržení ceny mimo jiné i svým vztahem a blízkostí k francouzské kultuře, které měl i jeho otec Adolf, jenž byl za první republiky velvyslancem tehdejšího Československa ve Francii. Pro Hoffmeistera bylo převzetí trofeje dvojnásob významné v tom, že se uskutečnilo na půdě velvyslanectví, kde trávil útlé dětství a kde znal všechna zákoutí. Pracovna nynějšího velvyslance Pavla Fischera je prý tam, kde on měl kdysi dětský pokoj.

Přidat komentář