0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Nepodceňujte úraz při vaření

AD
yespojisteni.cz
ZDROJ: Freepik
sdílet:

Milujete vaření? Pokud často smažíte nádobí v horkém oleji, nezapomeňte dodržovat bezpečnostní pravidla. Okamžik nepozornosti stačí na to, aby došlo k menšímu či většímu úrazu.

Jaké jsou nejčastější úrazy v kuchyni?

Oděrky a pořezání

V zápalu vaření každý z nás instinktivně odstraňuje ze sporáku hrnce, hledá dřevěnou lžíci, krájí brambory nebo tři mrkve na malém struhadle. V takových okamžicích dočasné nepozornosti není obtížné příjít k drobným oděrkám či k říznutí. Zejména říznutí je při krájení cibule či masa velmi běžné. V takových chvílích zachováme chladnou hlavu a rychle posoudíme situaci, abychom posoudili rozsah zranění. Někdy stačí obyčejná náplast, jindy je nutné jet na šití na chirurgii.

Popálení a opaření

Kdo z nás se ve chvílích slévání těstovin nebo brambor alespoň jednou nepálil horkou párou? Popáleniny vodou jsou stejně běžné jako u toho, jak jsou způsobeny olejem z horké pánve nebo instinktivním popadnutím horkého hrnce nebo plechového kovu v troubě. Jak správně posoudit situaci a reagovat v prvních okamžicích po popálení? První nápovědou v tomto případě je ochlazení spáleného místa studenou tekoucí vodou. Poté osušte ránu a naneste na ni čistý obvaz. Při použití masti chráníte poškozenou pokožku před infekcí. Kromě rychlé reakce je důležité přesně posoudit stupeň popálení a závažnosti situace. Pokud získáte těžší popálení (stupeň II a III), kontaktujte lékaře a v případě závažných rozsáhlých popálenin zavolejte sanitku co nejdříve. V kuchyni můžete také uklouznout na vylité tekutině a zlomit si ruku či nohu.

Počet úrazů, které si v kuchyni přivodíme neklesá. Častou obětí jsou děti, u kterých dochází nejčastěji k výše zmíněným popáleninám. Spoléhat se na to, že se děti poučí, že nemají na něco sahat nebo chodit kolem sporáku s horkými hrnci je mnohdy zcela zbytečné. Jejich zvídavost je často mnohem silnější.

Chraňte sebe i svou rodinu

Kuchyň je místem kde dochází k mnoha úrazům. Stačí chvilka nepozornosti a zranění je na světě. Je potřeba na to myslet. V ideálním případě je dobré si sjednat úrazové pojištění. Toto pojištění je určeno právě pro situace, kdy dojde k úrazu doma či venku. Jeho sjednáním zabezpečíte jak sebe tak svou rodinu před nečekanými výpadky příjmů a tak i finančními problémy. Úrazové pojištění se vztahuje na celou řadu úrazů. Naopak v základním pojištění nejsou často zahrnuty adrenalinové sporty, aktivity kde je vysoké riziko zranění. Na toto existují různá připojištění.

Úrazové pojištění vám pomůže v případě nečekaného poklesu příjmu. Neochrání vás v případě, kdy uklouznete na ledu nebo si opaříte ruku horkou vodou, ale pomáhá zmírnit nepříjemné finanční důsledky obzvlášť v případech, kdy je léčba dlouhá. Součástí úrazového pojištění mohou být smrt úrazem, trvalé následky úrazu, denní odškodné při úrazu, tělesné poškození při úrazu nebo pobyt v nemocnici v důsledku úrazu. Toto pojištění můžete uzavřít jak pro sebe jako jednotlivce nebo jako komplexní pro celou rodinu.

Autor: jana.hubalova

Apetit magazín

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší
  • Suroviny

Kakao v kuchyni: Víme, jak vybrat to nejlepší

Když se před pěti sty lety  španělský dobyvatel Hernán Cortés vracel ze střední Ameriky, jedněmi z prvních suvenýrů, které s sebou do Evropy přivezl, byly kakaové boby. Jejich využití odkoukal od Aztéků. Ti kakao zpracovávali na...
Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč