0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Brněnský festival Jídlo z blízka

Brněnský festival Jídlo z blízka
sdílet:
Léto je obdobím hojnosti plodů i festivalů. Další velká gastronomická akce se tentokrát bude konat v Brně. Festival Jídlo z blízka představí sezonní pokrmy připravené z místních surovin, které doplní moravská vína.

Od 8. do 31. července proběhne ve vybraných restauracích Brna jedna z největších gastronomických akcí města. Celkem v osmnácti brněnských podnicích ochutnáte tříchodové degustační menu. Kuchaři uvaří výhradně z čerstvých sezonních surovin, které dodají regionální zemědělci a výrobci. Návštěvníci festivalu Jídlo z blízka tak budou mít šanci ochutnat ryby z Moravského krasu, maso z Valašska nebo ovoce ze Znojemska. Sommeliér Branko Černý s každým menu spároval víno, které pochází z některého z malých moravských vinařství.

Program pro labužníky


Festival doprovodí speciální degustace vín a kulinářské workshopy, ve kterých se můžete naučit připravovat třeba domácí těstoviny, domácí pečivo nebo kobeřické koláče. Recept na svá oblíbená jídla prozradí také šéfkuchař Jan Punčochář.

Jedno vstupné, dva festivaly


Cena menu festivalových restaurací se pohybuje od 329 Kč do 600 Kč. Těm, kteří během festivalu Jídlo z blízka zakoupí alespoň jedno menu, pořadatelé věnují vstupenku na podzimní festival Víno z blízka, který od 8. listopadu do 8. prosince proběhne v brněnských sklepeních.

Tip redakce: Nejvíc se těšíme na smaženou kosmatici bistra Franz a na kulajdu s tartarem z kuřátek, křepelčím vejcem a koprovým kaviárem restaurace Borgo Argnese. Láká nás také telecí z Vysočiny s glazovanou mladou zeleninou a krémem z hlívy ústřičné restaurace Pavillon a mátový sorbet s pošírovanou meruňkou a karamelovou tyčinkou restaurace Šelepka. Jídlo z blízka je prostě mňam!

Kompletní seznam zúčastněných restaurací, jejich menu a celý doprovodný program spolu s ostatními informacemi najdete na www.jidlozblizka.cz.

Připravila Nikita Rybová

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit