Den svatého Patrika, den zeleného jídla a piva

sdílet:
Zelené oslavy irského patrona, který rozšířil v Irsku křesťanství a jehož znakem se stal trojlístek, se šíří i do zemí mimo jeho domovinu. V neděli 17. března rozvíří noční život v Praze, Brně a dalších českých městech.
Den svatého Patrika, který připadá na 17. března, si našel své místo také v České republice. „Speciální akce se chystají především v irských restauracích a barech, kam tento den naláká mnoho českých i zahraničních zákazníků. Oslavy budou tradičně spojeny s pitím irských piv a samozřejmě irské whiskey,“ popisuje Jakub Šafránek z portálu Lunchtime.cz, který nabízí přehled denních menu českých podniků. Oslavy svatého Patrika si nenechají ujít především zahraniční studenti žijící v České republice. To potvrzuje i Vladimír Fogel z Whisky baru Valevil v Brně. „Den svatého Patrika budeme slavit v sobotu a celý den se ponese v duchu piva Guinness a whiskey Jameson. Letos se také staneme určitým centrem pro zahraniční studenty žijící v Brně, takže tu určitě bude veselo a plno,“ objasňuje Fogel.

Zelené oslavy


Irské nápoje a jídla neovládnou 17. března jen Prahu či Brno, čím dál oblíbenější jsou i v menších městech. „Na sobotu chystáme akci spojenou s pečením berana a speciálně navařeným zeleným pivem,“ láká na speciální nabídku Petr Chrobok z Irish Pubu v Novém Jičíně. Olomoucký The Crack Irish Pub Himalay se dokonce neomezí jen na jediný den, ale svatého Patrika si bude připomínat po celý víkend. „Budeme mít promo akce na pivo i whiskey, máme přichystané soutěže, akční drinky a koktejly. Svatý Patrik se pomalu stává tradicí i pro naše pravidelné hosty, kteří si ho oblíbili,“ říká Jana Bartošková ze zmiňovaného podniku.

I na Slovensku


Den svatého Patrika si oblíbili i naši východní sousedi na Slovensku. Kromě zeleného piva či akčních drinků nabídnou slovenské podniky svým hostům další doprovodné akce. „Máme připraveny dárky pro všechny, kdo přijdou oděni v zelené barvě, a k tanci bude celý víkend hrát irská kapela. Takhle slavíme svatého Patrika již šestnáct let a za tu dobu se z něj vyvinula takřka společenská událost,“ objasňuje Miroslav Kapitáň z bratislavského Dubliner Irish pubu.
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit