0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Která školní jídelna vaří nejlepší obědy?

Která školní jídelna vaří nejlepší obědy?
sdílet:
Školní jídelny z celé České republiky se mohou přihlásit do soutěže  o nejlepší oběd. Cílem je napravit školním jídelnám jejich pověst. Akci pořádá Společnost pro výživu ve spolupráci s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou.

Přihlášené jídelny musejí splnit kritéria na chuť, cenu a výživové hodnoty pokrmů. Hodnotit budou odborníci, ale i děti.

Školy musejí připravit kompletní polední menu, které se opravdu nachází na jejich běžném jídelníčku. Kromě použitých surovin, přípravy a chuti pokrmů bude porota hodnotit i nutriční a zdravotní hledisko. Cena za jednu porci nesmí přesáhnout 27,50 korun.

Přihlášky do konce července


Do soutěže se školní jídelny mohou hlásit od 12. května do konce července. Z nich pak vybere porota deset finalistů. Ti se utkají v říjnu v Praze. Zde se k porotcům připojí zástupci ministerstva školství i žáci.

Jídelna, která svým obědem nejlépe zaujme porotu, dostane 20 tisíc korun na vybavení kuchyně.Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit