Movember hýbe českými kavárnami

Movember hýbe českými kavárnami
sdílet:
Knírkem a kávou proti rakovině.

Každoročně je měsíc listopad věnován charitativní akci Movember. Ta vznikla před deseti lety v australském Melbourne jako malá spontánní akce, která chtěla upozornit na problematiku rakoviny prostaty a varlat. Dnes již má Movember mezinárodní přesah a jeho sympatizanty najdete ve více než dvaceti zemích světa. K akci motivuje několik milionů lidí.

Movember začíná vždy 1. listopadu (název vznikl sloučením dvou anglických slov moustache – knír a november – listopad). V tento den si všichni mužští podporovatelé akce oholí tvář dohladka a pak si celý měsíc pěstují tradiční symbol Movemberu – knír v jakékoli v podobě. Kreativitě se meze nekladou, a tak na ulicích můžete potkat muže s kníry ve stylu trucker, rock star nebo abracadabra.Kavárníci pro Movember


Letos poprvé se do akce oficiálně zapojily i osobnosti české kavárenské scény. Kavárníci a baristé se spojili a založili skupinu Mo Baristas, do které se přidávají stále další jednotlivci a kavárny. Podporovatele ‚kavárenských kníračů‘ poznáte podle samolepek, placek a letáků s heslem „Kapka na prostatu od knírů a patek!“ i podle povedeného knírku, který si každý mo barista pěstuje. Seznam kaváren podporující Movember najdete na facebookové stránce https://www.facebook.com/mobaristas?fref=ts.

Mo káva


Celý výtěžek za kávy nebo za příspěvky do plechovky označené zkratkou Mo jdou na podporu hnutí Movember. Mo latte nebo Mo cappuccino si můžete dát například v pražských kavárnách Alchymista, Pražírna, Café Jen, EMA espresso bar, na trzích u stánků Kávový klub nebo Brewbar. Pozadu nezůstává ani Brno, tak se zastavte třeba v kavárně V Melounovém cukru. Movember podpoří i šumperská kavárna PředMěstí a mnoho dalších. Zapojila se i kavárna 9 grams coffee ze slovenské Žiliny.

Připravila Irena Vaňková
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit