Tipy na víkend 11.–12. 7. 2020

Tipy na víkend 11.–12. 7. 2020
sdílet:
Léto je v plném proudu a my se chceme bavit, užívat si slunce, jídlo a pití. Za normálních okolností bychom nevěděli, na jaký food festival se vydat dřív, ale letos je všechno jiné. Přesto se najdou organizátoři, kteří naplánované akce nezrušili nebo je z méně příznivého termínu přesunuli právě na tento víkend.

Moře u Mělníka

Kdo nejel letos k moři, může si ho dopřát v Čechách u Labe. V sobotu 11. 7. se v Mělníku na náplavce u Vinařství Bettiny Lobkowitz chystá food festival Moře u Mělníka. Více než 30 stánků s občerstvením a foodtrucků bude pod širým nebem nabízet dobroty s vůní dálek. Romantickou atmosféru výprav do exotických krajů dokreslí na lodi Tajemství bratří Formanů loutkové představení Aladin. Děti se kromě divadla mohou těšit i na tvůrčí dílny, rodiče zase na koktailový bar se surfařskou atmosférou. Abyste si připadali jako na Jadranu, zahraje vám Lovesong Orchestra balkánskou dechovku. Festival startuje v 10.00, podrobnosti o programu a nabídce jídla a pití hledejte na facebookové stránce události.  Vstup je zdarma.


Na food festivalu Moře u Mělníka se budete cítit jako na dovolené
Foto: archiv agentury Food Event

Čtvero ročních období – ochutnávka letních aristokratických jídel

Na zámek Raduň nedalo Opavy v Moravskoslezském kraji se vydejte zjistit, jak se žilo šlechtě na přelomu 19. a 20. století. Jaké byly choutky panstva, se názorně dozvíte tuto sobotu, 11. 7., během ochutnávky letních aristokratických jídel. Akce nazvaná Čtvero ročních období proběhne v sobotu odpoledne mezi 13.00 až 15.00. Počet míst je omezen, pokud tedy chcete ochutnat dobové pokrmy, musíte si včas zajistit rezervaci. Informace o vstupném, ceně akce a o možnosti rezervace místa najdete na webových stránkách zámku
 

Růžové léto na vinici

Slunce lapené v lahvi ochutnáte v Praze ve Ville Richter jen kousek od Pražského hradu. Degustace růžových vín nazvaná Růžové léto ve vinici byla z květnového termínu posunuta na víkend 11. a 12. července a v oba dny se koná od 11.00 do 18.00. Vstup je zdarma a kromě vín z rozmanitých vinařství se můžete těšit i na impozantní výhled na Prahu. Více o akci zjistíte na webu pořadatele.

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit