0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 27. – 28. 10. 2018

Tipy na víkend 27. – 28. 10. 2018
sdílet:
Na své si tento víkend přijdou vegani, vědecky založení gurmáni, milovníci polévek i medu, umělci i rybáři.

Veggie fest Olomouc

27. 10., 10.00–24.00, výstaviště Flora Olomouc, pavilony E, G, H

Přemýšlíte, co se svátečním víkendem? Pokud fandíte rostlinné stravě, nechcete za sebou nechat na Zemi nekonečnou uhlíkovou stopu, nakupujete bez obalu a nejsou vám lhostejná práva zvířat, vyrazte do Olomouce. Na výstavišti Flora naleznete v pavilonech E, G a H spřízněné duše. Ať už jste praktikující vegani či o vegetariánství nebo veganství zatím pouze uvažujete, přijďte se nechat inspirovat!

Vstup: 200 Kč, snížené 150 Kč

 

Food Film Fest

27. 10., 10.00–18.00, Praha, Národní technická knihovna

Podívat se na jídlo vědecky můžete na Food Film Festu, programové sekci Life Sciences Film Festivalu. V blocích nazvaných Rudé zlato, Fermentace čili proměna, Whisky: skotskou, nebo z Vizovic?, Pivo z kropidláka můžete zhlédnout dokumentární filmy o jídle, poslechnout si přednášky nebo se zúčastnit debat s vědci z českých univerzit a s odborníky z příslušného oboru. Těšte se na rozmanitá témata od procesů fermentace a destilace přes potraviny budoucnosti (ať už jde o high tech produkty, houby či mouku z cvrčků) až po problematiku globalizace, která zasahuje světovou i národní produkci potravin. Pokud se vám zdá, že to zní příliš komplikovaně a technicky, neobávejte se, témata budou pojata v přístupném a někdy i vtipném duchu a součástí bloků budou i zajímavé ochutnávky (od kimchi po whisky).

Vstup: přednášky a filmy zdarda, degustace se platí na místě, rezervace na http://www.foodfilmfest.cz/

 

Polívkování

27. 10., 10.00–18.00, Smíchovská náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha

Polévky z celého světa i česká klasika vás zahřejí na Smíchovské náplavce. Vyrazte ochutnat japonské miso nebo ramen, vietnamské pho, indonéskou soto ayam, thajskou tom kha gai nebo polévky z oblíbené Polífkárny.

Vstup: 50 Kč

 

Medové slavnosti ve Špindlerově Mlýně 2018

27. 10., 11.00 - 18.00,  Špindlerův mlýn

Med a dobroty z medu, ale i další pochutiny a řemeslné výrobky zakoupíte na jarmarku na Medových slavnostech ve Špindlerově mlýně. Mimo to bude postaráno i o zábavu dětí i dospělých: těšte se na koncerty a divadelní představení.

Vstup: zdarma

 

100 let Art & Food 

27. 10. 2018 - 28. 10. 2018, Jungmannovo náměstí, Praha 1 

Spojení jídla a umění můžete z různých hledisek prozkoumat v rámci oslav stoletého výročí založení Českoslovenka v Art & Food zóně nedaleko ulice 28. října v Praze. Na programu se budou podílet umělecké školy, designová studia nebo muzea umění, na místě bude i občerstvení.

Vstup: zdarma

 

Výlovy rybníků

Pokračují výlovy rybníků. Níže najdete tipy, kam se vydat na čerstvé ryby tento víkend.

Velký rybník u Černé Vody, Černá Voda, Jeseníky, 27. 10.

Štěpnický rybník v Telči, jižní Čechy, 27. 10.

Rybník Olšina v Horní Plané, Šumava – Českokrumlovsko, 27. 10.

Rybník Betlém, Teplá, západní Čechy, 27. 10.

Rybník Špinka u Červeného Kostelce, Zábrodí, Královéhradecko, 27.–28. 10.

Rybník Amerika u Františkových Lázní, západní Čechy, 28.–29. 10.

 

 

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit