Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Kdo je ve finále Vinařství roku

Kdo je ve finále Vinařství roku

V prvním ročníku nové soutěže Vinařství roku 2009 se ve finále utkají vinařství Moravíno, Sonberk, Vinné sklepy Valtice, Vinselekt Michlovský a Znovín Znojmo.
19. 2. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Odborná porota posuzuje práci vinařství během celého roku. Nejedná se tedy o klání, kde se rozhoduje mezi jednotlivými víny. Odborníci letos nominovali devadesát společností.


Síň slávy


Jméno vítěze zveřejní odborná porota 16. března na galavečeru v pražském Divadle Hybernia. Ten získá bronzovou plaketu a bude uveden do Síně slávy vinařství ČR zřizované v Národním vinařském centru ve Valticích. Titul pak bude moci užívat neomezeně dlouho. Do dalšího ročníku soutěže se může přihlásit ale až po deseti letech, aby měli šanci i další.

Večer plný vína a hudby

Na slavnostním vyhlášení vystoupí například Pavel Šporcl a umělci z muzikálu Baron Prášil. Druhá polovina večera bude věnována ochutnávce 100 nejlepších moravských a českých vín letošního ročníku Salonu vín, včetně vín od 5 finalistů soutěže Vinařství roku 2009. V rámci večera proběhne také charitativní aukce unikátně pojatých kolekcí špičkových vín od nominovaných vinařství.Výtěžek dražby poputuje na konto nadace Paraple.

Přidat komentář