Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Hradecké delikatesy, skleničky plné chuti

Hradecké delikatesy, skleničky plné chuti

Zavařeniny jako od babičky
27. 6. 2012 | Autor: redakce Apetitu

Na trhu jsme objevili zavařeniny, bez kterých si už svoji spižírnu nedokážeme představit. Hradecké delikatesy nabízejí ručně vyráběné čatní, džemy, salsy, pesta, sirupy či přesnídávky. Připravují také opravdovou specialitu – nakládaný česnek a sušená rajčata nakládaná v oleji, která nejsou dosolovaná. Krásně tak vynikne jejich přirozeně sladkokyselá chuť. Doporučujeme také bezový sirup, který je připravovaný zastudena, a uchovává si tak všechny hodnotné látky z pylu bezových květů. Nám moc chutnal v poháru s piškotem a mascarpone. Podobně můžete dezerty dochucovat i dalšími sirupy z ovoce a bylin. Dokonalá je kombinace jahod, malin a jitrocele.

Hradecké delikatesy nyní nabízejí na šedesát originálních zavařenin. I v budoucnu se máme na co těšit. Pan majitel nám na trhu prozradil, že chystají nové průhledné etikety a další dobroty. V Praze koupíte Hradecké delikatesy na farmářském tržišti Jiřák a třeba také v kamenné prodejně Fajnšmekr.

Tip redakce: Hradecká bylinková pesta jsou skvělá na rybu. Vezměte vykuchaného pstruha, potřete ho zvnějšku i zevnitř pestem (nám chutná bazalkové i z medvědího česneku), zakápněte olivovým olejem a upečte. S novými bramborami je to opravdová lahoda!

Připravila Jana Kopřivová
Přidat komentář