Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
KOMERČNÍ SDĚLENÍ

4 důvody, proč zvolit indukci

Indukční varné desky si získávají stále větší oblibu. I skalní příznivci plynu, jako třeba profesionální šéfkuchaři, podléhají jejich kouzlu. Indukční desky mají totiž celou řadu nepřekonatelných výhod. Jaké to jsou?
11. 8. 2020 | Autor: Komerční prezentace

Indukční varná deska Whirpool i100

Varnou desku používáme dnes a denně. Jakou ale vybrat, aby vám byla spolehlivým pomocníkem a usnadnila vám vaření i život? Sklokeramickou? Plyn? Indukční! Proč je právě indukce tou pravou volbou? Důvodů je hned několik! Ale začněme od začátku.

Jak indukční vaření vlastně funguje?

Na rozdíl od plynových hořáků nebo klasických sálavých sklokeramických varných desek fungují indukční desky na základě elektromagnetické indukce – mezi nádobou a indukční cívkou v desce se vytvoří silné magnetické pole. Neohřívá se tak nejprve plotýnka, která by poté teplo předávala, ale rovnou dno nádoby.

Indukce má nejméně čtyři zásadní výhody:

  1. EFEKTIVITA – Teplo předává efektivně, protože se nevyplýtvá na „zbytečný“ ohřev samotné varné desky jako u sklokeramické desky nebo u plynu, kde dochází i k ohřevu okolí hrnce.
  2. ÚSPORA ENERGIE – Je skoro dvojnásobně efektivnější, pokud jde o energetickou spotřebu, než desky plynové.
  3. BEZPEČNOST – Indukční desky jsou bezpečnější, než tradiční sálavé desky – k vychladnutí povrchu stačí indukčním deskám o 75 % kratší doba.
  4. AUTOMATICKÉ VYPNUTÍ – Myslí za vás! Pokud hrnec sundáte z plotýnky, indukce se přeruší. Jestliže tedy zapomenete plotnu vypnout, udělá to po krátké době za vás sama.
     

Obecně platí, že na indukci můžete používat kovové nádoby, třeba z oceli, včetně té smaltované. Pokud si nejste jisti, jestli je vaše nádobí vhodné, zkuste jednoduchý test – na dno hrnce nebo pánve či pekáče umístěte magnet. Pokud drží, je všechno v pořádku.

Indukční varné desky Whirpool povznesou vaření na vyšší úroveň

V nabídce společnosti Whirlpool najdete opravdu široký výběr elegantních desek se špičkovými technologiemi v různých šířkách a v různém designovém provedení. Propojitelné flexibilní zóny vám umožní vařit v hrncích, pánvích a pekáčích všech tvarů a velikostí a nabídnou vám tak neuvěřitelnou svobodu při vaření. Díky automatickým funkcím 6. SMYSL získáte všestranného asistenta, na kterého se můžete spolehnout při všech vašich kulinárních dobrodružstvích. Můžete si tak vychutnat úplně nový zážitek z asistovaného vaření. Indukční desky Whirlpool se navíc díky speciální úpravě povrchu nanotechnologií iXelium opravdu snadno čistí, takže se v kuchyni budou opravdu skvěle vyjímat. Navíc, pokud si varnou indukční desku nebo další spotřebiče Whirpool vyberete a zakoupíte do konce srpna, získáte zpět až 3 000 KčVíce informací o akci Cash Back čtěte zde.

Úvodní fotografie a fotografie v článku: archiv Whirpool

Související

Jak vybrat tu pravou indukční desku?

Varná deska je srdcem každé kuchyně a naším každodenním pomocníkem. Při výběru vsaďte nejen na elegantní design, ale...

Přidat komentář