0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Sezona: čokoláda

Sezona: čokoláda
sdílet:
Je voňavá, sladká a rozplývá se na jazyku. Ano, je to čokoláda. Mexičané věří, že čokoládu daroval lidem aztécký bůh. Něco na tom bude. Je totiž opravdu božská!

Výroba čokolády


Čokoláda se vyrábí z kakaových bobů. Po vysušení se tyto boby opraží a melou na řídkou kaši plnou kakaového másla. To se od zbylé látky oddělí a buď se zpracovává na kakaový prášek, nebo se s dalšími přísadami smísí na čokoládu. Při výrobě čokolády se hmota ještě provzdušňuje a tvaruje. Už Olmékové přidávali do čokolády vanilku, jasmín, med, nebo dokonce pepř.

 

Degustace čokolády


Před požitím čokolády je potřeba si očistit chuťové pohárky vodou nebo jablkem, abyste dokázali dokonale vnímat její chuť. Nejezte ji studenou, ale zahřátou na pokojovou teplotu. Kvalitní čokoláda při rozlomení křupne a má ostrý zlom. Konzumace čokolády vám dodá energii a navodí příjemné pocity. Zavřete oči a ponořte se do svých čokoládových snů s našimi tipy na čokoládové recepty.

 

 

 

Čokoládové lahody


Při chladných večerech vás zahřeje krémová horká čokoláda, děti potěší dort s kočičími jazýčky a nejlepším pohoštěním na narozeninovou oslavu je naprosto bezchybný a poctivý čokoládový dort. Pokud rádi experimentujete a máte rádi exotiku, přidávejte dobrou čokoládu například i do dušeného hovězího nebo chilli con carne.

 

 

 

 

Připravila Lucie Perlíková

 

 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit