0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vychytávky moderní kuchyně

AD
chytré uklízení
ZDROJ: FreePik.com
sdílet:
Dávno už pominula doba praní na valše, ohřívání vody před koupáním a přikládání polen do kotle. Moderní domácnost je vybavena vychytávkami pro úklid, praní, dekorování, vaření a péči o dítě, takže odpadlo hodně fyzické práce a my se tak můžeme lépe soustředit na čas strávený s rodinou. Kteří pomocníci by neměli chybět v žádném domácnosti? Pojďme se podívat na ty nejšikovnější.

Multifunkční robot

Investice do pořádného multifunkčního robotu se vyplatí. Umí usnadnit práci a zvládne zpravidla mixovat, šlehat, strouhat, krájet a další. Při výběru se rozhodujte podle výkonu a počtu funkcí, platí totiž, že kvalitní přístroj bude mít vyšší energetickou náročnost.

Chytré čisticí prostředky

Při práci v kuchyni je dobré mít po ruce šikovné čisticí prostředky, nenáročné na použití a efektivní pro úklid. Osvědčily se vlhčené ubrousky, kuchyňské utěrky v jednorázových rolích, pohlcovače pachu, osvěžovače vzduchu nebo rozprašovače.

Hrnec pro dlouhé vaření

Jestli jste ještě tuto vychytávku nevyzkoušeli, vězte, že budete nadšeni. Hrnec s mnoha programy lze využít pro pomalé vaření, pečení a jídlo z něj se pak rozpadá na jazyku. Většinou do něj stačí naházet ingredience třeba večer, zapnout a přes noc několik hodin vařit. Ráno pak máte třeba luxusní guláš, měkké masíčko nebo silný vývar, kterého byste běžným vařením nedosáhli.

Kávovar

Kávovary pro milovníky kofeinového nápoje se osvědčily, protože umí vyrobit kafe mnoha druhů. Presso, americano, latté nebo cappuccino, to vše zvládne stroj na jedno zmáčknutí čudlíku. Jakmile si zvyknete na standard dobré kávy z kvalitní mašiny, nebudete chtít už jinou.

Pořádný koš na tříděný odpad

Třídím, třídíš, třídíme. Dnes už je běžné, že každá domácnost vede svůj ekologický boj s klimatickými změnami. Bohužel to často vypadá tak, že se v bytě tvoří sběrné místo pytlů, krabic a dalšího materiálu, které leckdy připomíná skládku. Pořiďte si proto pořádný koš s nádobami na různé materiály a uvidíte, že z povinnosti se stane radost.

Vermikompostér

V rámci udržitelného trendu dnes frčí tzv. zero waste, tzn. žádný odpad. Pokud nemáte zahradu s kompostem, můžete si koupit moderní vychytávku vermikompostér. Nádoba na zbytky, ve které žijí žížaly a pomáhají s procesem tlení, vás nadchne. Pokud máte doma děti, můžete tak jednou ranou splnit i jejich touhu po domácím mazlíčku.

Autor: katka.pekarkova

Apetit magazín

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?
  • Kvízy

KVÍZ: Umíte uvařit hospodské klasiky?

Znáte to. Nechceme je moc jíst, protože se nám po nich často chce akorát tak natáhnout na gauč a dát si dvacet. Na druhou stranu jsou součástí naší kultury a často v nás vyvolávají ty nejhřejivější vzpomínky. Představují nostalgii i bezpečí...
Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník
  • Suroviny

Jedlé kaštany vyšperkují nádivku i moučník

Sezóna jedlých kaštanů právě vrcholí. Pokud si chcete pochutnat na těch skutečně čerstvých, vyrazte pro ně co nejdříve do obchodu, nebo ještě lépe do "kaštanek". Jestli si s nimi nevíte rady, přinášíme několik tipů jak je skladovat i...
Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo
  • Tipy a triky

Masové hody s českou národní klasikou: vepřo knedlo zelo

Guláš, svíčková a knedlo vepřo zelo, když je tahle trojice na poledním menu v restauraci, máme problém se rozhodnout. Pro dnešek máme ale jasno! Dejte si s námi to nejlepší knedlo vepřo zelo, máme pro vás tipy na jedno z nejlepších českých...
Jak na bezlepkový chléb?
  • Jak na to

Jak na bezlepkový chléb?

Ať už patříte mezi celiaky nebo chcete svůj jídelníček odlehčit, máme pro vás tipy, jak si doma připravit chutný bezlepkový chléb. Vyplatí se používat kupované bezlepkové směsi nebo je lepší spolehnout se na vlastní síly? Připravte si s...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
549 Kč
357 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč
Dostupný
399 Kč
259 Kč